Sobota 24. října 2020svátek má Nina 15 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Nový magazín LN INDEX vyjde poprvé v pondělí. S navýšeným nákladem

Titulní strana nového magazínu Lidových novin Index. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Titulní strana nového magazínu Lidových novin Index. | foto: Lidové noviny

První číslo nového ekonomického magazínu Lidových novin INDEX vyjde už v pondělí 30. března. V den jeho vydání Lidové noviny navyšují náklad pro stánky o zhruba 30 procent. INDEX bude vycházet měsíčně jako příloha Lidových novin.

Stane se tak vedle titulů PÁTEK a ESPRIT už třetím vkládaným magazínem LN. Prodejní cena deníku v den vydání se nemění.

„Nový ekonomický titul v rámci multimediálního portfolia MAFRA je dalším důležitým krokem v naší rozvojové strategii,“ říká předseda představenstva mediální skupiny MAFRA Štěpán Košík.

Redakční tým nového titulu pod vedením Jana Klesly připravil na celkem 68 stranách atraktivní plnoformátový časopis pro náročné čtenáře. Hlavní téma prvního čísla je prohlubující se ekonomická a společenská nerovnost v České republice i v Evropě. Vydání dále přináší první velký rozhovor s novým šéfem ČSOB Johnem Hollowsem a materiály zevrubně se věnující telekomunikacím, automobilovému průmyslu, investičním fondům, světovému obchodu a dalším ekonomickým odvětvím a fenoménům. INDEX přináší také komentáře ekonomického analytika Jana Macháčka a dalších předních komentátorů.

Jedna z vnitřních stran nového magazínu Index Lidových novin.
Jeden ze článků v magazínu Index Lidových novin.

Seriózní ekonomiský časopis

„Připravili jsme seriózní ekonomický časopis, který sluší Lidovým novinám. Jdeme do hloubky, věnujeme se zásadním tématům a trendům v byznysu i ve společnosti,“ říká vedoucí redaktor Jan Klesla, který přišel do mediální skupiny MAFRA loni v prosinci a věnuje se hlavně tématům kolem IT a technologií. Dalšími tvářemi nového magazínu jsou Pavla Francová, která se zabývá maloobchodem a zahraniční ekonomikou, je specialistkou na Rakousko a Německo. Jan Sochor se zaměřuje na investice, burzy a finance. Skupinu stálých redaktorů uzavírá Luděk Vokáč, který se soustřeďuje na technologie, automobilový průmysl a reality. Do magazínu budou přispívat i externí odborníci a komentátoři.

„INDEX je dalším krokem v naší strategii zásadního zkvalitnění obsahu, která vrátila Lidové noviny na cestu růstu,“ dodává ředitel redakce Lidových novin Veselin Vačkov.

Lidovým novinám se pod vedením šéfredaktora Istvána Léka a ředitele redakce Veselina Vačkova daří jako jedinému placenému deníku zvyšovat prodeje i čtenost. Jejich průměrný prodej v únoru dosáhl celkem 41 586 výtisků, což je o 20 procent více než před rokem. Čtenost LN dosahuje 206 tisíc čtenářů na vydání (Media projekt, 2. pololetí 2014), a v pátek dokonce 254 tisíc.

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...