1. března 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Program pro děti chce ČT připravovat s resortem školstvím

Česká televize představila logo televize Déčko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize představila logo televize Déčko | foto: Česká televize

PRAHA Česká televize chce na přípravě dětského programu ČT:D nazývaného Déčko spolupracovat s ministerstvem školství. Obě strany chtějí oslovit přední vzdělávací instituce či odborníky z veřejné i akademické sféry. Cílem je zajistit bezpečné a obohacující dětské vysílání, uvedla v tiskové zprávě mluvčí ČT Michaela Fričová.

"Věřím, že spoluprací s ministerstvem školství především v rovině programu s přesahem ke vzdělání a výchově docílíme kvalitního vysílání pro děti, jehož byla Česká televize vždy garantem," uvedl generální ředitel Petr Dvořák, který s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Petrem Fialou podepsal memorandum o spolupráci. Dětský kanál má odstartovat 31. srpna.

ČTĚTE VÍCE:

Podle Fialy škola už delší dobu není jediným místem, kde se děti dozvídají a učí nové věci.

"Zdrojem poznávání našeho světa jsou pro děti často právě média. Pokud se tedy na ministerstvu snažíme o zvýšení kvality českého vzdělávání, musí být naším společným zájmem také kvalitní a co nejlepší televizní program pro děti a mladé lidi," řekl.

ČT:D má být multižánrovým kanálem pro děti ve věku od čtyř do 12 let, který bude v pravidelném režimu nabízet zábavní a vzdělávací pořady, dětské filmy a pohádky, animované seriály či dětské zpravodajství. Déčko bude vysílat denně od šesti do 20:00. Po osmé večer začne na stejné frekvenci vysílat kulturní program ČT Art, který se zaměří na kulturu a umění včetně vysílání artových filmů v původním znění.

Lidovky.cz, ČTK

VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony
VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony

Výborné čokoládové bonbony, které můžete na Valentýna vytvořit ve tvaru srdíček.