10. června 2016 18:01 Lidovky.cz > Byznys > Média

Novým šéfem Svobodné Evropy se stal Kent z agentury AP

Budova rádia Svobodná Evropa | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova rádia Svobodná Evropa | foto: Reprofoto

WASHINGTON Novým šéfem rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) se stal dlouholetý novinář agentury Associated Press (AP) Thomas Kent. Funkce se oficiálně ujme 27. června a bude působit v pražském ústředí. Stanice o tom dnes informovala na svém webu.

„Tom byl vybrán z mnoha kvalitních kandidátů. Pro RFE/RL bude tak vynikající šéf přínosem,“ uvedl předseda představenstva stanice Jeff Shell, který ocenil Kenta za přínos rozvoje digitálního zpravodajství a jeho styl vedení, který se vyznačuje spoluprací.

„Jsem poctěn, že povedu RFE/RL,“ řekl Kent. „Těším se, až se připojím k vysoce profesionálními týmu, abychom odváděli skvělou novinářskou práci napříč jazyky a oblastmi,“ dodal.

Kent v agentuře AP pracoval od roku 1972, vedl mimo jiné moskevskou pobočku agentury a později zastával další vedoucí posty. Podle RFE/RL sehrál klíčovou roli při zpravodajské a technické přeměně agentury na plně digitální informační médium.

Svobodná Evropa a její sesterské Rádio Svoboda vysílají z Prahy v 26 jazycích do 23 států světa. Na rozdíl od doby před rokem 1989 se už nezaměřuje na země střední Evropy, ale na státy jako je Afghánistán, Írán, Pákistán či Rusko, kde je svoboda médií podle stanice potlačována, nebo tam ještě nestihla zakořenit.

ČTK