Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

O Radiožurnál už má zájem jen Pícha

Šéfredaktor ČRo1-Radiožurnálu Alexandr Pícha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéfredaktor ČRo1-Radiožurnálu Alexandr Pícha | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA I kdyby ve výběrovém řízení na pozici ředitele Radiožurnálu zůstal jen jediný uchazeč, konkurs by zřejmě stejně proběhl. Účastnil by se ho tak jen současný šéfredaktor stanice Alexandr Pícha. Někdejší bulvární novinářka Radka Štefaňáková podle serveru iDNES.cz svou kandidaturu z osobních důvodů stáhla.

"Také jsem to slyšel, ale žádný oficiální výrok tohoto typu neznám," řekl LN dnes ráno generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík, který byl na cestě do sídla rozhlasu a včera ještě v zahraničí.

I kdyby se Štefaňáková skutečně už o post neucházela, Kasík by přesto řízení nezastavil. „Byť by byl výsledek jednoznačný, nějaký hlas vycházející z komise bych rád vyslechl,“ řekl.

Kasík si totiž už sestavil tým lidí, od kterého si nechá poradit. V poradní komisi mají zasednout generální ředitel České televize Jiří Janeček, zástupce šéfredaktora MF Dnes Petr Orálek, šéfredaktor internetového zpravodajství televize Nova Zdeněk Šámal, šéfredaktor Hospodářských novin Petr Šimůnek, programový ředitel Českého rozhlasu Richard Medek, ředitel ČRo 2 – Praha Jiří Vejvoda, šéfredaktor ČRo 5 – Brno Jaromír Ostrý a šéf Kasíkovy kanceláře Libor Křivka.

Místo rozhlasu rodina

"Svůj zájem jsem stáhla, důvody jsou osobní, chci rodinu," cituje důvody Štefaňákové iDNES.cz. Do veřejného výběrového řízení se přihlásila jen ona a také Alexandr Pícha, který byl ředitelem Radiožurnálu od začátku roku 2003 do konce roku 2005.

Pícha je nyní šéfredaktorem Radiožurnálu, do Prahy ho na přelomu roku přizvala tehdejší ředitelka Tachecí z postu amerického zpravodaje Českého rozhlasu. Generální ředitel Kasík vypsal výběrové řízení na ředitele Radiožurnálu v červnu.

Vyhověl tak požadavku Rady Českého rozhlasu. Ta v dubnu odmítla Kasíkův návrh jmenovat šéfem Radiožurnálu Alexandra Píchu, který je nyní vedením stanice pověřen. Výsledek výběrového řízení by měl být znám do konce července.

,
Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!