8. dubna 2015 12:21 Lidovky.cz > Byznys > Média

O Twittter se prý zajímá internetový gigant Google

Twitter - ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Twitter - ilustrační | foto: Shutterstock

O převzetí populární vzkazové sítě Twitter se údajně zajímá internetový gigant Google a Twitter si prý už najal poradce na svou obranu. Napsal to britský list The Daily Telegraph s odkazem na server Briefing.com. Akcie Twitteru po těchto spekulacích v úterý večer vzrostly o téměř pět procent.

Neidentifikované zdroje podle těchto zpráv tvrdí, že Twitter kontaktovaly se „seriózně“ projeveným zájmem o koupi dvě nejmenované společnosti a jednou z nich je údajně Google. Poradcem Twitteru se prý stala banka Goldman Sachs.

Twitter má tržní hodnotu asi 34 miliard dolarů (asi 857 miliard Kč) a úterní vzestup jeho kapitalizaci zvýšil o více než 1,5 miliardy dolarů. Firma, jejímž prostřednictvím lidé mohou zveřejňovat krátké vzkazy, má nyní 288 milionů aktivních uživatelů. Vznikla v roce 2006 a předloni vstoupila na newyorskou akciovou burzu.

Google spustil vlastní sociální síť Google+ už v roce 2011, stále však zaostává za sítí Facebook a koupě Twitteru by mu umožnila průlom. Google má v hotovostních rezervách připraveno asi 60 miliard dolarů.

Dohady o zájmu Googlu o Twitter kolují na trzích periodicky už několik let a investiční magazín Barron´s radí brát takové zprávy s velkou rezervou. Podle některých zpráv spolu manažeři obou společností jednali už v roce 2011.

ČTK, Lidovky.cz