10. listopadu 2011 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Obézní modelku pobouřila reklama na seznamku

Reklama Ashley Madison, která pobouřila obézní modelku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Reklama Ashley Madison, která pobouřila obézní modelku | foto: Reprofoto

NEW YORK Americká modelka daleko přesahující velikost XXL se cítí dotčena reklamní kampaní seznamovací agentury, která podle ní degraduje plnoštíhlé ženy.

V newyorském deníku Metro vyšla nedávno celostránková reklama propagující seznamovací agenturu pomáhající zadaným mužům v jejich „záletech“.

Fotografie polonahé ženy enormních rozměrů lascivně pohupující nohou byla doplněna titulkem „Vyděsila vás včera večer vaše manželka?“

Modelku nadměrných velikostí vystupující pod jménem Jacqueline však inzerát zvedl ze židle. Na fotografii totiž vystupuje právě ona a podle svých slov nedala s jejím zveřejněním souhlas. Navíc je podle ní kampaň neetická a ponižuje všechny ženy.

Vyděsila vás včera večer vaše žena? ptá se provokativní reklama

Vyděsila vás včera večer vaše žena? ptá se provokativní reklama

„Nazýváme věci pravým jménem,“ zní hlavní slogan kampaně. Podle Jacqueline ale inzerát nutí ženy hubnout, aby nezůstaly „na ocet“. Štíhlá žena si prý pod vlivem reklamy řekne: „pokud nezůstanu hubená, bude mě podvádět.“ Plnoštíhlá žena naopak propadne zoufalství z toho, že o ní nebude mít nikdo zájem.

Jacqueline je přitom se svým tělem naprosto spokojená, dokonce se jím i úspěšně živí. Provozuje totiž vlastní placené erotické stránky s názvem Šťavnatá Jackie.

„Mám velikost 32 (daleko za velikostí XXL - pozn. red.) a jsem krásná. Ženy všech velikostí jsou krásné. Neexistuje krása, která by se líbila každému,“ řekla modelka serveru Jezebel.com.

Zachraňujeme manželství, tvrdí agentura

Zakladatel seznamky Noel Biderman veškerou kritiku odmítá. „Fotky byly pořízeny se souhlasem s komerčním využitím. Každopádně Jacqueline gratuluji k vytřískání publicity pro její pornografické stránky,“ reagoval ředitel.

Svůj byznys umožňující zadaným mužům a ženám vyhledávat sexuální partnery samozřejmě obhajuje. Služba podle Bidermana pomáhá zachraňovat manželství skomírající v krizi.

Lidovky.cz