Sobota 28. března 2020svátek má Soňa 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Placené zpravodajství na internetu lidem nevadí

Práce s počítačem (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Práce s počítačem (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

LONDÝN Lidé jsou čím dál ochotnější platit za internetové zpravodajství, ačkoli valná většina z nich placené zpravodajství zatím nevyužívá.

Vyplývá to podle internetového serveru BBC ze studie výzkumného institutu RISJ. Například v Británii se podíl uživatelů internetu, kteří čtou placené zprávy, v uplynulých deseti měsících více než zdvojnásobil na devět procent. Podíl takových uživatelů se zvyšuje také ve Spojených státech, Německu nebo ve Francii.

ČTĚTE TAKÉ:

Ochota platit za zpravodajství je největší u uživatelů ve věku 25 až 34 let. Zájem o placené zpravodajství je podle studie podporován rostoucím využíváním chytrých mobilních telefonů a počítačových tabletů.

Televize, nebo internet?

Studie je založena na internetovém průzkumu mezi více než 11 000 respondentů v devíti zemích. Ten například ukázal, že internet je v Itálii, Španělsku a Japonsku nejdůležitějším zdrojem zpráv, zatímco v Německu, Británii a Francii má stále hlavní slovo televize.

U lidí ve věku do 35 let je internet hlavním zdrojem zpráv ve všech sledovaných zemích s výjimkou Francie. Respondenti ve věku nad 45 let naopak preferují televizi. Studie rovněž potvrzuje rostoucí význam internetových sociálních sítí, jako jsou Facebook a Twitter. Více než třetina respondentů v Itálii a Španělsku tyto sítě označila za svůj hlavní zdroj zpráv, píše BBC.

,
Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

Najdete na Lidovky.cz