21. ledna 2014 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Óčko spustilo hybridní televizi. Hudbu si koupíte přímo z obrazovky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Televize Óčko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Televize Óčko. | foto: Reprofoto

PRAHA Hudbu si nyní můžete koupit stisknutím televizního ovladače. České Radiokomunikace spustily pro hudební televizní stanici Óčko první komerční vysílání hybridní televize v ČR. K prodeji hudby bude sloužit nová aplikace určená pro hybridní televize a set-top boxy (HbbTV) zprostředkovávající přenos digitální televize a zároveň připojení k internetu.

České Radiokomunikace plánují rozvoj dalších funkcionalit, jako jsou například QR kódy nebo propojení s vysílaným obsahem. Aplikaci lze při sledování programu vyvolat stisknutím červeného tlačítka na dálkovém ovladači televizních přijímačů a set-top boxů podporujících technologii HbbTV. Pilotní vysílání hybridní televize v pozemním vysílání multiplexu 3 na televizních kanálech Óčko a Óčko Gold zahájily České Radiokomunikace ve spolupráci se společností Mautilus.

"Pro poskytovatele televizního vysílání je hybridní televize jednou z cest, jak získávat nové příjmy a divákovi nabídnout novou moderní službu," uvedl generální ředitel Českých Radiokomunikací Michal Čupa. HbbTV využívají již více než rok všechny veřejnoprávní kanály ČT a také řada evropských pozemních i satelitních vysílání.

ČTĚTE TAKÉ

"Vývoj HbbTV aplikací se od běžného vývoje pro chytré televize liší. Je sice postaven na podobných webových technologiích, ale rozdílná je filozofie aplikace, která v mnoha případech pouze překrývá část vysílání a může s vysílaným obsahem spolupracovat a různě jej doplňovat," doplnil technický ředitel Mautilusu Petr Mazanec.

České Radiokomunikace provozují největší tuzemskou síť vysílačů pro pozemní rozhlasové a televizní vysílání, vlastní optickou síť a datová centra. Vlastníkem Radiokomunikací je australská skupina Macquarie.

ttrTomáš Trnka, ČTK
  • 0Diskuse
Rozdáváme 100 kusů Baby Dove mycího gelu pro tělo i vlásky. Vyhrajte ho vy!
Rozdáváme 100 kusů Baby Dove mycího gelu pro tělo i vlásky. Vyhrajte ho vy!

Odborníci v Dove vytvořili řadu Baby Dove, která je určena pro jemnou péči o dětskou pokožku. Vyzkoušejte ji!

Najdete na Lidovky.cz