Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Odborníci varují před útoky hackerů na Android

Mobilní telefon (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní telefon (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

BOSTON Odborníci na bezpečnost mobilních přístrojů objevili nový způsob, jakým by mohli hackeři zaútočit na telefony s operačním systémem Android firmy Google. Google však nedostatky popírá.

Riley Hassell a Shane Macaulay měli minulý týden na toto téma vystoupit na bezpečnostní konferenci v Las Vegas. Své vystoupení však nečekaně odvolali a vyvolali tím velký rozruch. Hassell nyní agentuře Reuters řekl, že on a jeho kolega se rozhodli nezveřejnit detaily svého výzkumu na konferenci, protože se bojí, že by je mohli vyžít zločinci při útoku na telefony s Androidem. Podle něj nalezli více než desítky používaných aplikací, kvůli kterým mohou telefony snadno podlehnout útoku hackerů.

ČTĚTE VÍCE:

"Vývojáři aplikací často nesledují bezpečnostní pokyny a nevytvářejí aplikace správně," uvedl Hassell. Některé aplikace se vystavují kontaktu se světem venku a pokud jsou tyto aplikace zranitelné, může je útočník napadnout i pomocí něčeho tak jednoduchého, jako je textová zpráva. Odmítl však označit tyto aplikace, protože útočníci by mohli začít zkoušet jejich odolnost.

Hassell, který je rovněž zakladatelem bezpečnostní společnosti Privateer Labs, dodal, že spolu s Macaulayem již informovali o nedostatcích, které objevili, firmu Google. Mluvčí Googlu Jay Nancarrow uvedl, že bezpečnostní odborníci Androidu jednali o výzkumu s Hassellem a nevěří, že odhalili problémy Androidu. "Identifikované programové chyby Android nemá," řekl mluvčí, nic bližšího však neuvedl.

DÁLE ČTĚTE

Rozhovor pro Reuters je prvním veřejným vysvětlením, proč Hassell a Macaulay odvolali svoji prezentaci na bezpečnostní konferenci Black Hat v Las Vegas. Název jejich prezentace zněl Napadení Androidu kvůli zisku a na jejich přednášku čekaly stovky lidí. "Bylo to rozhodnutí, které jsme učinili, abychom zabránili nepřijatelnému riziku pro spotřebitele na celém světě," dodal Hassell.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

TESTOVÁNÍ: Vyzkoušejte s námi 3 druhy bezlepkového pečiva Vitacelia
TESTOVÁNÍ: Vyzkoušejte s námi 3 druhy bezlepkového pečiva Vitacelia

Připravili jsme si pro vás tři druhy bezlepkového pečiva (slané i sladké), o které se můžete přihlásit v novém testování. Od každého máme celých čtyřicet kusů.