19. září 2011 14:06 Lidovky.cz > Byznys > Média

Odbory ČT kritizují kandidáty na ředitele

Česká televize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Do finále výběrového řízení na nového ředitele České televize nepostoupili podle nezávislých televizních odborů nejlepší kandidáti. Některé finálové projekty jsou podle nich směšné. Na tiskové konferenci to uvedl Adam Komers z Nezávislé odborové organizace ČT.

Odboráři kritizovali kvalitu projektů Radomíra Šimka a Jana Svobody, se kterými postoupili do druhého kola. Nelíbí se jim ani výběr dalšího finalisty Romana Bradáče, který je podle nich propojený se současným managementem, který opakovaně kritizují.

ČTĚTE TAKÉ:

Do finále volby se podle Komerse naopak nedostaly projekty, které obsahují konkrétní kroky pro řešení situace v České televizi. Jako kvalitní projekt označil materiál producenta Fera Feniče nebo Aleny Mülerové.

Odbory ČT vyzvaly radu podniku, aby zvolila generálním ředitelem kandidáta, který není napojený na současný management televize. Podle Komerse si většina zaměstnanců nepřeje zachování současného stavu. "Není pravda, že si zaměstnanci nepřejí někoho z venku," dodal. Podle něj ale nejsou kvůli výběru nového šéfa odbory připraveny stávkovat.

Volba generálního ředitele ČT

Nového generálního ředitele chce rada vybrat na své schůzi ve středu 21. září. Výběrové řízení rada vypsala v polovině července poté, co bývalý ředitel Jiří Janeček oznámil, že hodlá ze zdravotních důvodů rezignovat. Do tendru se přihlásilo cekem 36 lidí, čtyři z nich však byli vyřazeni, do posledního kola postoupilo pět zájemců.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz