7. prosince 2013 15:49 Lidovky.cz > Byznys > Média

On-line verze bulváru The Sun má přes 100 tisíc předplatitelů

On-line verze bulváru The Sun má přes 100 tisíc předplatitelů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy On-line verze bulváru The Sun má přes 100 tisíc předplatitelů. | foto: Reprofoto

LONDÝN Více než 100 tisíc předplatitelů prozatím získala digitální verze nejoblíbenějšího britského bulváru The Sun. Oznámil to vydavatel listu, společnost News UK. List začal svůj internetový obsah zpoplatňovat před čtyřmi měsíci.

The Sun vlastní mediální magnát Rupert Murdoch. Ke zpoplatnění obsahu už přistoupily i další jeho britské tituly The Times a The Sunday Times. Společnost News UK uvedla, že elektronická verze listu The Sun měla v listopadu 101.779 předplatitelů. Předplatné stojí dvě libry týdně (65 korun). Dalších zhruba 15.600 lidí se na zpoplatněné články na internetu dostalo díky kódům v tištěné verzi.

Rupert Murdoch

Pokud jde o tištěnou i elektronickou verzi listu, denní prodej činí průměrně 2,2 milionu. To je podle agentury Reuters zhruba o 6,5 procenta méně než před rokem, nicméně je to zlepšení oproti poklesu o 11 procent v prvním pololetí.

Vydavatelé periodik se potýkají s klesajícím nákladem tištěných médií a tvrdými podmínkami v oblasti reklamy. Od zpoplatnění elektronického obsahu si slibují další příjmy. The Sun je v Británii prvním populárním bulvárem, který zpoplatnil veškerý svůj obsah na internetu.

Lidovky.cz, ČTK