Čtvrtek 6. května 2021svátek má Radoslav 2 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Osamělí osmdesátníci se naučili skypovat, teď spolu žijí a plánují život

Důchodci - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Důchodci - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Co může být na stáří pěkného? Třeba to, že když se zamilujete, můžete randit od rána do večera. A že se zamilujete úplně stejně jako ve třiceti, je jisté. Pozdní láska k tomu prodlužuje život. A bývá při tom docela legrace.

Ti dva, kterým v malé obci ve středních Čechách přezdívají „správná dvojka“, se seznámili díky skypu. Hana dostala počítač ke svým osmdesátým narozeninám od dcery. Učit se nové technologie se jí zprvu moc nechtělo. Když dárek nechávala bez povšimnutí, její dcera se dopálila. „Začala ho vytahovat ze zásuvky a tehdy jsem si řekla, že bych měla přestat dělat fóry. Takový drahý dárek mi přivezla!“ vypráví Hana, která si přála, aby redakce diskrétně neuváděla její příjmení.

Skype „ovládla“ poměrně brzy. Ostatně možnost komunikovat pomocí videokamery, zadarmo, je mezi starší generací poměrně oblíbená kratochvíle. Pokud tedy máte komu volat. „Moje kamarádky už zemřely, a děti chodí do práce,“ říká Hana u sebe v kuchyni.

Jana, muže jejího věku, potkávala občas na procházce se psem, prohodili spolu pár slov. „Ptal se mě. jak se mám a já, že jsem naučila skypovat, ale nemám komu volat,“ vypráví dnes třiaosmdestátiletá dáma. Co na to Jan? Je sice ještě o tři roky starší než ona, ale skype má taky. A pokud jde o volání, co kdyby si občas brnkli navzájem? 

Znělo to poměrně bláznivě. Vdova a vdovec z malé vísky, téměř sousedé, jejichž zahrádky se navzájem dotýkají, si volají přes skype.

„Tak nějak se to postupně vyvinulo a teď už bydlíme tři roky spolu. Láska kvete v každém věku. Jsme moc moc spokojení,“ pochvaluje si šestaosmdesátiletý pan Jan, který se právě vrátil ze zahrádky, kam zašel pro petržel. Je totiž před obědem. A jeho paní vaří. On zatím vyspraví rozbité židle.

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...

Před 40 lety dostala Hegerová milost, zavřeli ji kvůli Gottovu honoráři

Hana Hegerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přesně před čtyřiceti lety, 23. dubna 1981, podepsal prezident Gustáv Husák milost pro zpěvačku Hanu Hegerovou. U soudu...

Peklo s problémovým sousedem. Nové právní úpravy umožňují se ho zbavit

Komplikované soužití. Dům v plzeňské Farského ulici, v němž lidé žijí se... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Výhrůžky, smrad i oheň. Obyvatelé plzeňského „domu hrůzy“ se rozhodli jednat. A využít přitom nové právní možnosti....

Pronájem bytu 3+kk, 104m2, Brandýs nad Labem
Pronájem bytu 3+kk, 104m2, Brandýs nad Labem

Ivana Olbrachta, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav - Brandýs nad Labem, okres Praha-východ
18 000 Kč/měsíc