9. ledna 2016 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Ostraha hranic polevila, tábory zejí prázdnotou

Nově otevřené uprchlické zařízení v Drahonicích na Lounsku, kam bylo převezeno... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nově otevřené uprchlické zařízení v Drahonicích na Lounsku, kam bylo převezeno... | foto: ČTK

Ještě před třemi měsíci se to na česko-rakouských hranicích hemžilo uniformami. Do akce, která měla ukázat připravenost Česka na vlnu nelegálních migrantů, bylo nasazeno 720 policistů, dalších 650 vojáků drželo pohotovost. V přepočtu tedy čtyři muži či ženy ve zbrani na jeden kilometr hranice – včetně neprostupných šumavských hvozdů.

S příchodem zimy ale i ministerstvo vnitra uznalo, že povolávat posily nemá význam. „Policie je přítomna jen na hlavních přechodech, protože zatím větší ostraha není třeba,“ řekl LN šéf resortu Milan Chovanec.

Dále v sobotních LN najdete:

  • Blíží se konec patu s evidencí tržeb

Koalice chce zákon schválit do konce ledna. Konečné hlasování plánuje prosadit přes odpor opozice. Celý spor tak zřejmě skončí u Ústavního soudu.

  • Český národ v muzeu

Největší tuzemská veřejná historická instituce chystá nové expozice. Autoři ale drží přípravy pod pokličkou. Bohužel

  • Tatínek nás nikdy nebil

S Janou Seifertovou o tom, co dělal její otec ve volném čase, jaké životní komplikace mu přinášel jeho úspěch u žen, a tom, zda se dá věřit v nesmrtelnou duši.

Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!