Pátek 21. února 2020svátek má Lenka 2 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Označení 15 plus? Česká televize posoudí vhodnost pořadů

Generální ředitel Petr Dvořák na zasedání Rady ČT. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel Petr Dvořák na zasedání Rady ČT. | foto: MAFRA - Petr Topič

PRAHA Česká televize bude posuzovat vhodnost pořadů vysílaných v hlavním vysílacím čase mezi 20:00 a 22:00 a zváží jejich případné označení piktogramem 15+. Na zasedání Rady České televize to ve středu řekl generální ředitel Petr Dvořák. Testovací režim na programech ČT1, ČT2 a ČT art začal v září a potrvá dva měsíce.

"Dramaturgové všech pořadů jsou povinni je klasifikovat podle závadných prvků a následně na základě kontextu vybraného pořadu doporučí, zda pořad zařadit od 20:00 s piktogramem 15+, který je vodítkem pro rodiče," řekl Dvořák.

Během testovacího režimu bude fungovat komise složená z pracovníků ČT, která po dvou měsících vyhodnotí testovací režim a připraví možnost plného nasazení. Česká televize předpokládá konzultace s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání, Radou České televize a ministerstvem kultury.

Označování pořadů, takzvaný labeling, veřejnoprávní televize již využívá u dětského kanálu ČT:Déčko.

Ochrana dětského diváka je dlouhodobým tématem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Provozuje k tomu mimo jiné web Děti a média, který slouží jako platforma pro výměnu odborných názorů a nabídka pomoci a informací rodičům.

,
Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.