4. května 2010 13:28 Lidovky.cz > Byznys > Média

Oznámkujte politiky. Lidovky.cz spustily novou aplikaci na Facebooku

Grafika - volby 2010. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Grafika - volby 2010. | foto: škLidové noviny

PRAHA Fandíte některým politikům a jiné naopak nemůžete vystát? Dejte najevo, jak jejich práci hodnotíte, a ohodnoťte je jako ve škole pomocí známek 1 až 5.

Server Lidovky.cz připravil pro čtenáře novou aplikaci Známkujte politiky na síti Facebook. Pomocí známek dle školní stupnice vznikl žebříček oblíbenosti českých politiků a političek kandidujících do Poslanecké sněmovny.

Během několika hodin si už aplikaci na Facebooku aktivovalo přes 900 uživatelů.

Politici jsou řazeni podle krajů, ve kterých kandidují. Známkovat uživatelé mohou lídry jednotlivých stranických kandidátek nebo některou z dalších zajímavých tváří usilujících o hlasy voličů v daném kraji. Z hodnocení se vypočítává průměrná známka.

Nepřehlédněte:

Aktuální žebříček hodnocení českých politiků můžete sledovat na serveru Lidovky.cz ve speciální příloze Volby 2010.

Z politických lídrů byli v úterý odpoledne kousek od pomyslného "propadnutí" Cyril Svoboda (KDU-ČSL; 4,50) a Jiří Paroubek (ČSSD; 4,24). Nejlépe si naopak vedl Karel Schwarzenberg (TOP 09; 2,22).

Lidovky.cz

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na Lidovky.cz