Pondělí 10. května 2021svátek má Blažena 9 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Papež má svůj osobní účet na Twitteru

Papež Benedikt XVI. má svůj účet na Twitteru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Papež Benedikt XVI. má svůj účet na Twitteru | foto: ČTK

VATIKÁN Vatikán v pondělí uvedl do provozu oficiální účet pětaosmdesátiletého papeže Benedikta XVI. na sociální síti Twitter. Od prvních minut se k němu přihlašovaly tisíce lidí, kteří ho hodlají sledovat, a už během několika hodin jejich počet překročil hranici 100 000.

"Tweetovat" pomocí vlastního účtu ale hlava katolické církve bude podle Vatikánu až od 12. prosince. "První (papežovy) tweety budou představovat odpovědi na otázky kladené papežovi ohledně víry. Veřejnost může posílat tyto otázky od této chvíle," oznámil před polednem Vatikán.

Tweety v mnoha jazycích

Tweety budou vypracovávány v angličtině, španělštině, italštině, portugalštině, francouzštině, němčině, polštině a arabštině; další jazyky by měly být přidávány později. Počítá se třeba i s čínštinou.

ČTĚTE TAKÉ:

Své konto pod jménem @pontifex papež zřejmě nebude spravovat osobně, protože není příliš zběhlý v používání moderní techniky. Agentura AP připomněla, že současná hlava katolické církve nejraději píše ručně a obvykle nepoužívá počítač. Jeho zprávy o maximálně 140 znacích ale budou autentické, ujišťuje Vatikán.

Z otázek, které mu lidé pošlou, papež v prosinci vybere tři až pět dotazů, na které postupně odpoví. Claudio Maria Celli, předseda papežské rady pro sociální komunikaci, na tiskové konferenci zdůraznil, že papež chce udržet na Twitteru jistou neformálnost. Jeho příspěvky prý nebudou žádnými "neomylnými pravdami", ale spíše "perlami moudrosti".

Papež osobně napsal své první poselství na Twitteru už loni v červnu, když Vatikán spustil svůj multimediální portál, který přináší aktuální informace o životě církve.

Vatikán se v poslední době čím dál víc snaží udržovat kontakt s věřícími také na internetu. Hodně využívá YouTube, ale třeba Facebook zatím nechává stranou. Pro komunikaci mezi papežem a věřícími se prý nehodí, protože je příliš osobní a navíc vyžaduje větší nasazení při aktualizaci obsahu.

,

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Očkování (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

Vadí mi, když u nás Slováci nemluví česky, říká hlasová poradkyně

Očkování (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude pohoršovat. Je dost zralá a dost zaměstnaná...

Cestu do Egypta nedoporučuji. Covid tu prodělat nechcete, říká velvyslanec

Očkování (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V turistických letoviscích jsou nemocnice pro pacienty s covidem-19. Je však třeba mít dobré pojištění v případě...

SOUTĚŽ: Na koupalište bez studu? Tento cvičební program vám zaručeně pomůže
SOUTĚŽ: Na koupalište bez studu? Tento cvičební program vám zaručeně pomůže

Toužíte po krásném tělu do plavek, ale nevíte, jak a kde s hubnutím začít? Zapojte se do soutěže s Fitshakerem o prémiové členství a cvičební diář.