Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Papež má svůj osobní účet na Twitteru

Papež Benedikt XVI. má svůj účet na Twitteru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Papež Benedikt XVI. má svůj účet na Twitteru | foto: ČTK

VATIKÁN Vatikán v pondělí uvedl do provozu oficiální účet pětaosmdesátiletého papeže Benedikta XVI. na sociální síti Twitter. Od prvních minut se k němu přihlašovaly tisíce lidí, kteří ho hodlají sledovat, a už během několika hodin jejich počet překročil hranici 100 000.

"Tweetovat" pomocí vlastního účtu ale hlava katolické církve bude podle Vatikánu až od 12. prosince. "První (papežovy) tweety budou představovat odpovědi na otázky kladené papežovi ohledně víry. Veřejnost může posílat tyto otázky od této chvíle," oznámil před polednem Vatikán.

Tweety v mnoha jazycích

Tweety budou vypracovávány v angličtině, španělštině, italštině, portugalštině, francouzštině, němčině, polštině a arabštině; další jazyky by měly být přidávány později. Počítá se třeba i s čínštinou.

ČTĚTE TAKÉ:

Své konto pod jménem @pontifex papež zřejmě nebude spravovat osobně, protože není příliš zběhlý v používání moderní techniky. Agentura AP připomněla, že současná hlava katolické církve nejraději píše ručně a obvykle nepoužívá počítač. Jeho zprávy o maximálně 140 znacích ale budou autentické, ujišťuje Vatikán.

Z otázek, které mu lidé pošlou, papež v prosinci vybere tři až pět dotazů, na které postupně odpoví. Claudio Maria Celli, předseda papežské rady pro sociální komunikaci, na tiskové konferenci zdůraznil, že papež chce udržet na Twitteru jistou neformálnost. Jeho příspěvky prý nebudou žádnými "neomylnými pravdami", ale spíše "perlami moudrosti".

Papež osobně napsal své první poselství na Twitteru už loni v červnu, když Vatikán spustil svůj multimediální portál, který přináší aktuální informace o životě církve.

Vatikán se v poslední době čím dál víc snaží udržovat kontakt s věřícími také na internetu. Hodně využívá YouTube, ale třeba Facebook zatím nechává stranou. Pro komunikaci mezi papežem a věřícími se prý nehodí, protože je příliš osobní a navíc vyžaduje větší nasazení při aktualizaci obsahu.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!