Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 12 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Papež poprvé požehnal astronautům do vesmíru

Papež poprvé v historii žehnal do vesmíru astronautům na Mezinárodní vesmírné stanici | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Papež poprvé v historii žehnal do vesmíru astronautům na Mezinárodní vesmírné stanici | foto: Reuters

ISS/VATIKÁN Posádka Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) a raketoplánu Endeavour, který u orbitálního komplexu kotví, absolvovala telefonický rozhovor s Benediktem XVI. Ten se tak podle agentury DPA stal prvním papežem, který telefonoval do vesmíru.

Astronauti z raketoplánu dnes rovněž prověřili tepelný štít své lodi a připravují se na nedělní výstup do volného kosmu. "Jsem velmi šťastný, že mám tuto mimořádnou příležitost s vámi hovořit," prohlásil papež, kterého podle DPA rozhovor s šestičlennou posádkou ISS a šesti astronauty z Endeavouru očividně zajímal.

Papežův telefonát z vatikánské knihovny živě přenášela americká vesmírná agentura NASA na svém webu. Benedikt se kosmonautů mimo jiné zeptal na problémy Země, změny životního prostředí a budoucnost planety.

Posádka Mezinárodní vesmírné stanice přijímá požehnání z Vatkánu od papeže Benedikta XVI.

Amerického astronauta Marka Kellyho se dotázal na zdravotní stav manželky Gabrielly Giffordsové, která se úspěšně zotavuje z velmi vážného střelného poranění hlavy, které jí před čtyřmi měsíci způsobil útočník v arizonském Tucsonu. V závěru rozhovoru kosmonautům pokynul a požehnal.

Před papežovým telefonátem astronauti prověřili tepelný štít, který chrání raketoplán před extrémními teplotami při návratu do zemské atmosféry.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho
Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho

Oblíbené postavičky od Disneyho, jako jsou Minnie a Mickey Mouse, ožívají v knížce s příběhy na dobrou noc. Jak se líbí dětem a pomáhají jim usnout?