24. dubna 2012 18:23 Lidovky.cz > Byznys > Média

Parlamentní listy nejsou náš web, brání se sněmovna

Poslanecká sněmovna se distancovala od projektu Parlamentnílisty.cz. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poslanecká sněmovna se distancovala od projektu Parlamentnílisty.cz. | foto: Reprofoto

PRAHA Se serverem Parlamentní listy.cz nemáme nic společného, distancovala se Poslanecká sněmovna od zpravodajského webu, jehož název evokuje vzájemnou spojitost.

Prohlášení vyvěsila dolní komora parlamentu na své internetové stránky. "Jeho název, obsah, zaměření, autoři článků a vydavatelé nemají s prací  Poslanecké sněmovny nic společného a žádným způsobem neodrážejí její stanoviska," uvedla v něm o Parlamentních listech.

Sněmovna nechtěla důvody k uveřejnění příspěvku komentovat. Jeden z jejích zaměstnanců však serveru Lidovky.cz potvrdil, že tak sněmovna učinila kvůli zavádějícímu názvu.

"Telefonuje nám řada lidí, kteří si myslí, že jsme jejich vydavatelem," uvedl zaměstnanec. Vzhledem k občasným kontroverzím, které se na daném zpravodajském webu vyskytují, to sněmovně nemůže lichotit.

Lži a "známí excentrici"

Na Parlamentní listy si například nedávno stěžoval internetový server Romea, neboť server uveřejnil lživý článek o vznikající Evropské romské straně, kterou okradl vlastní pokladník.

Brzy se však ukázalo, že je článek smyšlený a jeho autor, Václav Prokůpek, byl lídr extrémistické Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) ve volbách do sněmovny v roce 2010. Strany, která se k nenávisti k Romům veřejně hlásí.

PSALI JSME:

Web v minulosti kritizoval také Jindřich Šídlo, komentátor Hospodářských novin. Parlamentní listy označil za "obskurní web všeobecně blízký bývalému vedení magistrátu a celé té party kolem".

Podle něj server pracuje na jednoduchém principu, kdy "redaktoři kouknou na Facebook nebo někde jinde něco obšlehnou" a poté zavolají někomu ze "známých excentriků", kteří zaručeně poskytnou dostatečně údernou reakci do titulku zprávy.

Samy sebe Parlamentní listy označují za projekt, jehož cílem je především umožnit kontakt mezi voliči a volenými zástupci. Psaní zpráv o dění doma a ve světě považují jen za doplňek webového obsahu. Tvůrcem projektu je předseda představenstva a akcionář OUR MEDIA a. s. Jan Holoubek. Kdo web finančně podporuje, však není známo.

spaŠárka Pálková

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz