Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Paroubek utekl z rozhovoru pro Český rozhlas. Nechtěl rozebírat okolnosti návratu do ČSSD

Jiří Paroubek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Paroubek. | foto: MAFRA - Michal Růžička

PRAHA Bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek byl hostem pátečního Interview Plus v Českém rozhlase, studio ale po šesti minutách dialogu s moderátorem Michaelem Rozsypalem opustil. Odmítal se bavit o „neužitečných věcech“, jakou je například jeho návrat mezi sociální demokraty. Krajský výbor totiž jeho návrat zamítl.

Paroubkovi podle jeho slov aktivní politika příliš nechybí a návrat do ČSSD zdůvodňoval tím, že chce socialisty podpořit v těžkých časech. Ze strany podle něj odchází měsíčně stovky lidí, a také se potýká s propadem preferencí u voličů. Morální podpora byl tedy primárním důvodem pokusu o návrat, ačkoliv někteří tento krok dle jeho názoru asi chápali jako podání přihlášky na předsedu sociálních demokratů.

Volby podle Paroubka pro ČSSD dopadnou tragicky, což je také důvod skepse premiéra Bohuslava Sobotky a lídra strany Lubomíra Zaorálka z jeho návratu do politiky. Když se však dialog stočil k podání přihlášky v Cerhenicích, začal mít Paroubek ke směřování rozhovoru výhrady, protože Rozsypal narážel na to, že nesplňuje základní podmínku k návratu.

Pokud totiž mezi sociální demokraty chce vstoupit člověk, který byl členem v jiné politické straně, musí jeho návrat dle pravidel ČSSD schválit organizace, v níž byl v minulosti členem. Proti Paroubkově přihlášce se však přazský krajský výbor vyjádřil jednohlasně nesouhlasně. Bývalý premiér založil stranu LEV 21 - Národní socialisté, jíž také předsedal v letech 2011 až 2014, a proto se mu návrat do ČSSD ztížil.

Paroubek se o tomto tématu i přes opakované Rozsypalovy pokusy odmítal vyjadřovat a vyhrožoval opuštěním studia. „Vy nechcete odpovídat na otázky Českého rozhlasu?“ reagoval na jeho odchod moderátor. „Já nevím, proč bych odpovídal na vaše otázky, já chci odpovídat na politické záležitosti a ne tyto záležitosti,“ odvětil při svém odchodu bývalý premiér a po několika minutách odešel.

Rozsáhlý rozhovor s Jiřím Paroubkem pro Lidovky.cz si můžete přečíst zde.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!