Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 3 °C jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Partii na Primě bude místo Šimůnka moderovat Milan Šíma

Moderátor Milan Šíma v zaniklém diskusním pořadu Naostro s Milošem Zemanem a Václavem Klausem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moderátor Milan Šíma v zaniklém diskusním pořadu Naostro s Milošem Zemanem a Václavem Klausem | foto: ČTK

PRAHA Diskusní pořad televize Prima s názvem Partie bude od září moderovat Milan Šíma (47). Vystřídá Petra Šimůnka, který tento pořad moderoval s kratšími pauzami od roku 1998.

Informovala o tom mluvčí televize Jana Kocová. Šímu diváci poprvé uvidí na obrazovkách Primy v neděli 6. září.

Změní se také vysílací čas relace. Partie dosud začínala ve 13 hodin, kryla se tak s druhou hodinou Otázek Václava Moravce na ČT24. Teď Prima svou diskusi přesunuje už na 11.00 - začne tak hodinu před Otázkami.

Podle mluvčí Kocové změna souvisí s celkovou novou strategií zpravodajství a publicistiky Primy. Dalším z důvodů je i již dříve avizované rozhodnutí Šimůnka s moderováním Partie v letošním roce skončit.

Televize Prima a Šimůnek by však v dlouholeté spolupráci v budoucnu rádi pokračovali a budou dále jednat o její jiné formě, dodala mluvčí.

"Petr Šimůnek nasadil laťku v Partii vysoko. Jsem proto rád, že pomyslné žezlo přebírá tak zkušený moderátor a novinář, jako je Milan Šíma," uvedl generální ředitel Primy Marek Singer.

"Jeho pozitivní přístup a zkušenosti s interaktivními médii nám dají příležitost oslovit nové diváky. Proto se možnost oslovit hosty Partie i jejího moderátora objeví třeba i na síti Facebook," dodal.

Šíma na Primě působil již v 90. letech minulého století, kdy připravoval publicistické pořady Akta a Duel; je novinář, moderátor zpravodajských a publicistických pořadů. Pracoval také v Československé, později České televizi. Působil v pořadech Události a komentáře, Aréna, Nadoraz, Naostro nebo Bez obalu.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....