7. června 2012 22:40 Lidovky.cz > Byznys > Média

Páteční LN: Každý šestý poslanec má zbraň

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Zbraň (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zbraň (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Revolvery, brokovnice, kulovnice… Průzkum LN ve sněmovně ukázal, že mezi poslanci je pětkrát víc majitelů zbrojních pasů než v běžné populaci. Zájem novinářů o téma odstartoval výrok předsedy VV Radka Johna, že zbraň má "hodně poslanců".

Ale na samém počátku byl pochopitelně exhejtman a poslanec David Rath, který - když si odnášel od své známé krabici se sedmi miliony korun - měl u sebe pistoli a teleskopický obušek. Sonda LN ukazuje, že obdobně jako David Rath se vyzbrojuje celá řada politiků. Jaké zbraně vlastní třeba ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09)? Přečtěte si celostránkové téma pátečních Lidových novin.

Finta Brusel: nakonec stejně vše platí stát

Brňané mohou jásat. Mají nový asfalt v Heršpické ulici a na pokračující silnici do Rajhradu. Miliardu, kterou desetikilometrový úsek stál, by stát nikdy nezaplatil – nebýt finty státních úředníků. Ti prohlásili, že na opravu silnice přispěje Evropská unie, takže to stát moc bolet nebude. Začalo se stavět. Žádné peníze ale z Bruselu nakonec nepřišly - a potřebných 675 milionů korun dodal stát. Tento scénář se opakoval i u stavby mimoúrovňové křižovatky u České Lípy nebo při rekonstrukci železničního mostu v Kolíně. Jen na těchto třech stavbách vzrostly výdaje státu o více než 2 miliardy. Více o fintách na státní kasu se dočtete na celostránkovém tématu rubriky Peníze&Byznys.

Věštec předpovídá, jak dopadnou Češi na Euru

Karetní kouzelník Josef Táfl je mezi sportovci dobře známý. Zapomenout na něj nemohou hlavně fotbalisté. To on jim před šestnácti roky předpověděl, že se na mistrovství Evropy v Anglii proderou do finále, kde prohrají s Německem. A byla to naprosto přesná trefa. „Pepa se snad nikdy nespletl,“ kroutil hlavou útočník Pavel Kuka, někdejší opora reprezentace. V myslích Táfla dodnes nosí bezpochyby také internacionálové pražské Dukly. To on jim v roce 1978 oznámil, že v Poháru UEFA v odvetě smetou Stuttgart 4:0 a po porážce 1:4 v úvodním měření sil postoupí.  Opět precizní tip! Jak napovídá dnešní titulek na sportovní stránce LN, na Euru 2012 podle něj český tým zcela nezazáří… Jak ale věštec Táfl tipuje jednotlivé zápasy? Porazíme dneska Rusko? A kdo celkově vyhraje?

  • 0Diskuse

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!