21. srpna 2014 22:31 Lidovky.cz > Byznys > Média

Páteční LN: televize Nova je v rekonvalescenci

Logo TV Nova | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo TV Nova | foto: nova.cz / press

Rok po odchodu Adriana Sarbua připomíná televize Nova pacienta v rekonvalescenci: pohublého, bledého, ale s uzdravujícím se tělem. Viz výsledky za první pololetí 2014 – tržby v porovnání s Černým jarem 2013 narostly o půl miliardy na 1,98 miliardy korun.

Střízlivý a nákladově uměřený program sází na vyzkoušené jistoty s naprostým minimem odvážných či překvapivých tahů. 

  •  Analýzu Aleše Borovana čtěte v LN.

Auta bez řidiče vyráží do Evropy

Je to stále zřejmější, tuhle lavinu už nic nezastaví. Po Spojených státech dorazila i do Velké Británie. Tamní vláda souhlasila s tím, že auta bez řidiče mohou být na ostrovech testována. A pokud vše dobře dopadne, objeví se v běžném provozu. Kolik peněz na testování aut britská vláda vyčlenila? A kde se technologie budoucnosti bude zkoušet?

  • Více v LN.

Vyšehradský kostel vědce ohromil

Naprosto výjimečný. Tak hodnotí dotázaní odborníci nález kostela byzantského typu asi z­ přelomu 10. a 11. století, který na pražském Vyšehradě odkryli pracovníci Akademie věd.

Zda změní pohled na rané české dějiny a křesťanství, ukážou až odborné interpretace a závěry. Kostel je přitom unikátní stavbou o půdorysu čtverce se třemi apsidami – výběžky.

  • Více čtěte v LN.
Lidové noviny

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.