7. listopadu 2013 22:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Páteční LN: Zdraží vše: jídlo, benzin i dovolená

Benzinová pumpa. (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Benzinová pumpa. (Ilustrační foto) | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Češi se musí v nejbližších týdnech připravit na zdražování. Připlatí si za některé potraviny, benzin, elektroniku, ale i za jízdné nebo zájezdy. Může za to včerejší krok České národní banky, která se rozhodla oslabit korunu. Začala ve velkém skupovat cizí měny. A tím, že pustila do oběhu koruny navíc, snižuje jejich hodnotu.

Euro je momentálně za 27 korun

Jaký dopad na ekonomiku bude toto rozhodnutí mít? Co všechno podraží a kdy? Kdo si naopak polepší?

  • Čtěte TÉMA pátečních LN

Praha bude odposlouchávat ulice. Kamerami

Bavit se večer s přáteli na zahrádce některé z restaurací v centru Prahy už by brzy nemuselo být bez následků. Pokud budete příliš hluční, chytrá kamera v Praze 1 se na vás zaměří a upozorní strážníky. Přístroj vynikne v jednom: bude mít mikrofon, který zaznamená zvuk.

  • Více čtěte v pátečních LN

Tisíce lidí pracují zadarmo

Stále více mladých lidí nebo nezaměstnaných vyhledává možnost absolvovat neplacenou odbornou stáž. Často jí dají přednost i­před placenou, ale nekvalifikovanou prací. Stáže tito lidé vnímají jako investici do své pracovní budoucnosti.

  • Čtěte hlavní článek přílohy PENÍZE&BYZNYS
Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.