Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Pavel Páral končí v čele Profitu

Karel Komárek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Komárek. | foto: Lidové noviny

PRAHA Podnikatelský týdeník Profit dostane po čtyřech měsících opět nového šéfa. Dosavadní šéfredaktor Pavel Páral svou pozici brzo opustí. "Je to vzájemná dohoda," řekl LN. Dodal, že by měl připravit ještě nekolik čísel, z vedoucího místa tak zřejmě odejde v průběhu března. Dál by měl v Profitu působit jako komentátor.

Personální výměna podle Páralových slov ještě formálně podléhá schválení vedoucími orgány společnosti.

Páral LN dále řekl, že jde o přirozený proces, související s tím, že se zároveň mění i řídicí struktury vydavatelské společnosti Stanford. Ta patří podnikateli Karlu Komárkovi a kromě Profitu vydává anglicky psaný Czech Business Weekly.

Podle mluvčího Komárkovy skupiny KKCG Dana Plovajka dostanou brzy oba tituly nové šéfredaktory. Do nadřazené funkce ředitele redakcí podle mluvčího přichází Erich Handl, někdejší šéfredaktor Profitu, který pak s vydavatelstvím spolupracoval na externí bázi.

Stanford rovněž chystá inovovaný portál, který by měl mediálně podporovat podnikatelský a ekonomický sektor v České republice. Už loni se články z Profitu a Czech Business Weekly začaly objevovat na adrese BusinessPort.cz.

V souvislosti s přípravou nového portálu byl vedením internetového oddělení Stanfordu pověřen Jiří Louthan. Přišel z mediální skupiny Mafra (spadají pod ní i Lidové noviny a Lidovky.cz - pozn. red.), kde vedl finanční servery zpravodajského portálu iDnes.

Marketing a komunikaci má nyní na starost Martin Březina, který doposud působil na vedoucích marketingových pozicích ve společnostech Atlas.cz, Centrum Holdings a krátce také ve společnosti Telefónica O2. Novým manažerem pro inzertní aktivity online oddělení se stal Lukáš Roučka.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...