31. prosince 2014 17:30 Lidovky.cz > Byznys > Média

Perlou roku mezi výmluvami se staly Dbalého balíčky jídla z venkova

Vladimír Dbalý a jeho deník (koláž). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Dbalý a jeho deník (koláž). | foto:  Šimon, Lidové noviny

PRAHA Výmluva roku 2014 na serveru Lidovky má vítěze, exředitele Nemocnice na Homolce Vladimíra Dbalého, který soudu vysvětloval, jak přišel k mnohamilionovému majetku. „Jsem ekonomicky nezávislý, mám přísun potravin z venkova,“ řekl. Šťavnaté výroky prezidenta Miloše Zemana se bohužel soutěže neúčastnily.

V rámci zpětného ohlédnutí za uplynulým rokem jsme pro vás připravili hitparádu výroků, které letos okořenily články reportérů serveru Lidovky.cz. V anketě jste pak vybírali ten nejvýmluvnější. 

S jasnou převahou vyhrálo již citované odůvodnění exšéfa Homolky Dbalého, jak přišel k desítkám milionů, které u něj policie našla. Peníze Dbalý s manželkou údajně ušetřili také díky nízkým životním nákladům.

Vladimír Dbalý v době, kdy šéfoval Nemocnici Na Homolce.

Vladimír Dbalý v době, kdy šéfoval Nemocnici Na Homolce.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček

Na druhém místě zabodoval tiskový mluvčí Hradu Ovčáček, který přestřelil, když Zemanův 2. ročník novoročního projevu na komerční televizi Nova označil za tradici.

Pomyslný stříbrný post těsně vyklouzl Petru Gazdíkovi, místopředsedovi Poslanecké sněmovny (TOP 09 a STAN), který „rozsekl“ diskuzi o tom, zda ženy mohou nosit v českých školách hidžáby. “Paní ombudsmanka se asi zbláznila, ať se zkusí projít v bikinách po pláži v Saudské Arábii a oni ji to tamní muslimové vysvětlí,“ řekl.

Výmluvy roku 2014: výsledky hlasování

1. místo:
Vladimír Dbalý: „Jsem ekonomicky nezávislý, mám přísun potravin z venkova.“

2. místo:
Jiří Ovčáček: „Jde už o tradici.“

3. místo:
Petr Gazdík: „Ombudsmanka se asi zbláznila, ať se zkusí projít v bikinách po pláži v Saudské Arábii...“

4. místo:
Roman Janoušek: „Jediný, co funguje, je vyvolat v lidech lítost. Jak my dva budem vyvolávat v lidech lítost?"

5. místo:
František Čuba: „S nikým jsem nehovořil, takže nemohu říct, jaké měli pohnutky, že hlasovali pro mě.“

6. místo:
Petr Nečas: „Co je na tom podezřelého?“

7.-8. místo:
Vladimír Mynář: „Pro mě ten smír znamená velké vítězství.“

Stanislav Huml: „Já to jen sdílel.“

9. místo:
Jaroslav Ibehej: „Nelze říci, že by stav připojení v této budově byl nějak kritický.“

10.-11. místo:
Jan Volný: „Příště pojedu do Holešovic radši metrem.“
Jiří Běhounek: „Trávím nemalou část mého času dojížděním na ministerstva.“

Zemanův letošní sběr

Miloš Zeman letos ovládl anketu Slovo roku a nejspíš by opanoval i žebříček o nejpamětihodnější výrok serveru Lidovky.cz s nálepkou 2014.

Jenže: Zemanova slova padla zpravidla na veřejných akcích či v rozhlasových a televizních přenosech (LN a serveru Lidovky.cz prezident neposkytl interview od svého zvolení).

Přesto přiznáváme, že některé výroky je nutné tesat. Nabízíme proto nesoutěžní výběr:

  • „Pokud jde o Pussy Riot, podle mého názoru je to pornografická skupinka, která je minimálně vinna trestným činem výtržnictví v pravoslavném chrámu. (…) Víte, co je to pussy v angličtině? K**da. Takže s prominutím v textech této skupiny je k**da sem, k**da tam, opravdu dokonalý příklad politického vězně jako vyšitej.“
  • „Jeden můj známý řekl, že ukrajinský konflikt a občanská válka je něco jako chřipka.
  • „Nevyučujeme tržní ekonomiku ani lidská práva. Jsem v Číně, abych se přiučil, jak zvýšit ekonomický růst a stabilizovat společnost.“
  • „Každý, kdo někdy chodil na protistátní demonstrace, ví, že ho občas majzli obuškem. A to ještě ti dědci z Lidových milicí, když dostali povel ‚obušky k nasazení připravit‘, tak si je dali na prsa a rozběhli se a my jsme jim utekli. (…) Přátelé, nebyla to žádná krvavá řež, nebyl to žádný nestandardní masakr, byla to jedna z ‚x‘ demonstrací.“
Lidovky.cz