Středa 2. prosince 2020svátek má Blanka -5 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Počet českých a slovenských uživatelů Twitteru stoupl o 50 tisíc

Sociální síť Facebook. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sociální síť Facebook. | foto: Reuters

PRAHA Počet českých a slovenských uživatelů sociální sítě Twitter se v prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o zhruba 50 tisíc na 161 200 aktivních účtů. Počet Čechů na Facebooku rostl ve stejném období osmkrát rychleji a stoupl na 3,8 milionu měsíčně. Facebook tak byl daleko nejvyužívanější sociální sítí mezi českými uživateli.

Vyplývá to z informací firem a Ataxo.cz. Největší českou sociální síť Lidé.cz navštěvovalo 880 tisíc lidí, síť Spolužáci.cz 620 tisíc a Libimseti.cz 300 tisíc uživatelů. Ze zahraničních sítí využívá asi 400 tisíc Čechů Google+ a 240 tisíc LinkedIn.

Twitter roste stále rychleji

Facebook zažil prudký nárůst počátkem roku 2010 a poté došlo ke zpomalení, které je stále zřetelnější. Naproti tomu Twitter roste stále rychleji. Při udržení současného tempa by podle internetového odborníka Daniela Dočekala mohl počet tuzemských účtů na Twitteru překonat hranici jednoho milionu v roce 2036.

V loňském roce vzrostl celkový počet návštěv webových stránek ze sociálních sítí o více než 90 procent a to i přes to, že průměrná návštěvnost firemních webů klesla. Návštěvy z katalogů naopak o třetinu klesly.

Twitter

První český účet na Twitteru se objevil v roce 2006. V průměru má každý uživatel 70 fanoušků (followers), kteří sledují jeho účet. Na jednoho uživatele připadá 263 napsaných vzkazů tzv. tweetů.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...