Středa 21. října 2020svátek má Brigita 14 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Podle The Times Johnson vybírá do vedení klíčových médií své spojence. Jde o zástupce brexitu

Britský premiér Boris Johnson. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britský premiér Boris Johnson. | foto: Reuters

Londýn  Britský premiér Boris Johnson hodlá přidělit klíčové mediální pozice dvěma zastáncům brexitu a kritikům stanice BBC. Napsal to do soboty list The Times, podle nějž jde o šéfredaktora Daily Mailu Paula Dacrea a bývalého šéfredaktora The Daily Telegraphu Charlese Moorea.

Dacre se má stát šéfem regulátora médií Ofcom a nahradit Terence Burnse, který odchází koncem roku. Moore, který sepsal životopis někdejší premiérky Margaret Thatcherové, má řídit BBC.

The Times píše, že jmenování těchto pravicových zastánců brexitu vyvolá šok v celém mediálním prostředí.

Dacre už s Johnsonovým úřadem o jmenování do Ofcomu jedná. Podle The Times zakročí proti údajnému jednostrannému zaměření BBC a bude chtít, aby se soustředila na svou základní roli veřejnoprávního média. Během svého působení v Daily Mailu patřil Dacre ke kritikům platforem jako Google a Facebook a poukazoval na to, že vydělávají velké sumy, a přitom informace přebírají z jiných médií, aniž za to platí. Je údajně připraven nabídku přijmout, pokud získá ujištění, že bude mít volné ruce. The Times také uvádí, že v Johnsonově úřadu zatím nikdo nepotvrdil, že je Dacre hlavním kandidátem do čela Ofcomu.

The Times cituje zdroj blízký předsedovi vlády, který řekl, že plán je „součástí premiérova záměru jmenovat do klíčových pozic spojence“.

Moorea Johnson požádal, aby se ujal vedení BBC, asi před měsícem a podle zdrojů The Times je to nyní „hotová věc“. Moore ještě vyjednává o detailech.

Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...