Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 21 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Podzim na Nově: SuperStar, Dům snů, seriály a nové české filmy

Porota soutěže Česko-slovenská SuperStar: Ondřej Hejma, Darina Rolincová, Marta Jandová, Pavol Habera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Porota soutěže Česko-slovenská SuperStar: Ondřej Hejma, Darina Rolincová, Marta Jandová, Pavol Habera | foto: archiv TV Nova

PRAHA Dvě čerstvé reality show, další díly dvou populárních seriálů a dva nové magazíny, to jsou novinky, které komerční televize Nova chystá do svého podzimního programu. Pořady dnes představila ve svém sídle na pražském Barrandově.

Hlavními dvěma pořady bude reality show Československá Superstar, hledat vítěze-nejlepšího zpěváka se bude tentokrát v Česku a na Slovensku. Nova totiž show, která vyvrcholí 20. prosince, chystá společně se svou sesterskou slovenskou stanicí Markíza. Také porota i moderátorské duo je "mezinárodní".

Další reality show je Dům snů, v níž deset párů společnými silami staví nízkoenergetický dům. Bydlení v údajné hodnotě 13 milionů korun (dům i pozemek, v blízkosti Prahy) získá jen jeden. O vítězi rozhodnou v přímém přenosu svým hlasováním diváci.

Dalšími premiérovými řadami budou na podzim na Nově pokračovat populární seriály Ordiance v růžové zahradě a Ulice. Pro Ordinaci přitom Nova získala dosavadní hlavní hvězdu podobně úspěšné show konkurenční Primy, seriálu Velmi křehké vztahy - herečku Danu Morávkovou.

"Letos jsme měli v prvním pololetí vysokou sledovanost - vyšší než ve stejném období minulého roku. Především za to mohou seriály Ordinace v růžové zahradě a Ulice. Proto bychom chtěli ve vysílání těchto seriálů pokračovat s novými sériemi," přiblížil generální ředitel Novy Petr Dvořák. Podle něj oba seriály lákaly nejvíc mladé ženy.

Novinkovými magazíny je pořad o domácích zvířatech Polepšovna mazlíčků a Stahovák, který bude prezentovat zábavná videa z internetu. Jde o pořad, kterým místo zrušeného Esa chce Nova dál cílit na mladé lidi.

Nova ve vysílání využije také českých filmů, na nichž se podílela jako koproducent.

Po úspěšných jarních premiérách Hřebejkova Medvídka a Svěrákových Vratných lahvích přinese divákům na podzim dalších sedm tuzemských snímků - Bobule, O život, Sněženky a machři po 25 letech, Na vlastní nebezpečí, Taková normální rodinka a Troškova pohádka Nejkrásnější hádanka.

Změny na podzim zasáhnou zpravodajství webu Tn.cz, jehož redakce se propojí s redakcí hlavního zpravodajství televize Nova. Jak LN řekl šéf internetu Novy Daniel Grunt, firma se přitom nechystá propouštět - jen naučit oba týmy, aby uměly připravovat obsah jak pro televizi, tak pro internet.

,
Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!