28. srpna 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Podzim v televizi? Zase seriály: nejdřív Gympl, pak Obchoďák

Televize - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Televize - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Novinkové seriály FTV Prima a TV Nova se na obrazovkách poprvé objeví s téměř týdenním odstupem. FTV Prima na svém webu informovala, že první díl seriálu Obchoďák uvede v sobotu 8. září. To je o šest dní později než TV Nova poprvé představí nový seriál Gympl s (r)učením omezeným. Oba seriály se tak budou vysílat v jiné dny.

FTV Prima zároveň zveřejnila změnu vysílání dalších dílů Obchoďáků, které přesunula na úterý a čtvrtky. Prima Family bude pořad vysílat ve 21:30 po kulinářské show s celebritami VIP Prostřeno! Dvojka mezi komerčními televizemi na českém trhu tak změnila své původní plány, kdy Obchoďák měla vysílat v pondělí a ve středu od 20:00.

ČTĚTE TAKÉ:

V těchto časech na obrazovce zůstane seriál Cesty domů, který se měl podle původního podzimního schématu střetnout v úterý a ve čtvrtek s konkurenčním pořadem TV Nova Ordinace v růžové zahradě. Seriál Nova vysílá v úterý a ve čtvrtek od 20:20.

VIP Prostřeno se naopak mělo vysílat v úterý večer od 21:00. Kulinářská reality show, ve které podle vlastního menu vaří známé české osobnosti, zatím dosáhly průměrné sledovanosti 884 000 diváků. Nejsledovanější díl, kdy vařil herec Martin Kraus, vidělo 16. srpna 1,1 milionu lidí. Například závěrečný díl reality show Farma, kterou vysílala TV Nova, vidělo v neděli večer 1,25 milionu lidí.

Nové seriály považují obě televize za hlavní pořady podzimního programu. FTV Prima mimo jiné uvedla, že jde v případě Obchoďáku o největší investici v její historii, u které doufá, že smaže rozdíl mezi ní a konkurencí.

Lidovky.cz, ČTK

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.