2. února 2017 17:23 Lidovky.cz > Byznys > Média

Zeptal se Le Penové, proč nevrátí peníze. Svalovci z ochranky novináře vyhodili

Marine Le Penová, europoslankyně a předsedkyně strany National Front (FN) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marine Le Penová, europoslankyně a předsedkyně strany National Front (FN) | foto: Reuters

PAŘÍŽ/PRAHA Místo odpovědi ho chytili pod rukou dva svalovci. Francouzský novinář Paul Larrouturou byl zachycen na videu, ve kterém je násilím vyveden z tiskové konference v Paříži poté, co položil otázku kandidátce na prezidenta Marine Le Penové. Video se stalo virálním, nikdo ale neví, kdo je za incident zodpovědný.

Francouz se začal ptát Le Penové na to, proč odmítla Evropské Unii vrátit zhruba 300 tisíc eur (v přepočtu asi 9 milionů korun). Ty neoprávněně čerpala z Evropského parlamentu. Otázku nestihl dokončit, byl totiž vyveden ochrankou. Video zachytil jeden z novinářů.

Na videu je vidět, jak dva členové ochranky vyvádějí bránícího se novináře z místnosti, ve které se tisková konference konala. Larrouturou, který byl na konferenci se skupinou připravující pořad Quoditien pro televizní stanici TMC, se při tom brání a dovolává se svobody tisku.

„Mám akreditaci, nemůžete zastavit, abych kladl madam Le Penové otázky,“ bránil se při akci Larrouturou. Jeden z členů ochranky „zaútočil“ i na kameru.

Okolnosti incidentu jsou sporné. Podle Larrouturoua byla ochranka vyslána na popud bezpečnostního týmu Národní fronty (strany, které Le Penová šéfuje), partaj však nařčení odmítá. David Rachline, šéf prezidentské kampaně Le Penové, na Twitteru uvedl, že ochranka Le Penové za incident není zodpovědná. Podle něj bylo zajištění bezpečnosti na tiskové konferenci v kompetenci Kongresového paláce.

01.února 2017 v 17:51, příspěvek archivován: 02.února 2017 v 16:38

Le service d'ordre de MLP n'a aucune responsabilité dans l'évacuation du @Qofficiel, c'est le SO du Palais des Congrès qui s'en est chargé.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!