Sobota 17. dubna 2021svátek má Rudolf 1 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Pondělní LN: Když univerzity cvrlikají

Univerzita Karlova | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Univerzita Karlova | foto: Lidové noviny

PRAHA „Masarykova univerzita nabídla profesorské místo Andreji Borisoviči Zubovovi.“ Tak zněl vzkaz, který 28. března „twítnul“ rektor Mikuláš Bek. Kratičká zpráva ze sociální sítě Twitter se dočkala mnoha retweetů a pronikla i do hlavních médií.

Co víc: možná se stala přelomem v tom, jak české univerzity sdělují a budou sdělovat zásadní novinky... Sociální sítě – především Facebook – berou tuzemské vysoké školy stále vážněji. Vyplývá to z ankety LN.

Považují je za důležitý komunikační kanál; někdy si už školy připlácejí i za „sponzorovaný“ obsah. Zatímco se oficiální facebookové profily rozvíjejí (včetně těch fakultních), jen pozvolna roste „twítování“. Přestože některé veřejné vysoké školy uvažují o větším zacílení na LinkedIn, Google+ či Instagram, jsou další sítě zatím jen outsidery.

Téma o aktivitách univerzit na sociálních sítích najdete v pondělním vydání Lidových novin. 

Miliony z hazardu se vypařily

Aniž by sportovci něco tušili, poslala tělovýchovné jednotě na Praze 11 několik milionů korun hazardní společnost Helvet Group. Peníze určené údajně na opravu sportoviště ale záhy zase odtekly pryč.

Síla bouřkových mračen

Srážkolog, bouřkolog Zdeněk Košekse svým výtvarným dílem řadí mezi hlavní české představitele art brut. Do 4. května vystavuje své meteorologické obrazce v Knihovně Václava Havla.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...