Sobota 8. května 2021Den vítězství 14 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Posluchačům Radiožurnálu se uleví. Olympic či Abbu uslyší jen pětkrát denně

Rádio (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rádio (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

PRAHA Radiožurnál, nejposlouchanější stanice Českého rozhlasu, se modernizuje. Staré a ohrané skladby se vyhazují z repertoáru a posluchače čekají kromě "klasických" hitů také nové písně například od Coldplay, Marka Ztraceného nebo Gwen Stefani. Informace přinesl Mediář.cz.

Posluchači si stěžovali na příliš časté opakování skladeb, zejména od skupin Abba, Kryštof, Olympic, od Lenky Filipové a Mira Žbirky. 

Vyšlo to najevo po otestování oblíbenosti skladeb mezi lidmi. Podle oblíbenosti se pak některé písně úplně vypustili z vysílání, jiné se naopak přidaly.

Na vině nejsou ale jen interpreti samotní, ale i krátký časový segment opakování skladeb.

Podle ředitelky zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hany Hikelové byla předtím nastavená separace na tříhodinový segment.
Stejné skladby tedy mohly zaznít z rádia znovu už po třech hodinách. Lidé, kteří si zapínali ranní i polední zprávy, tedy slýchali to samé pořád dokola.

Tříhodinový segment se změnil na pětihodinový, aby se zamezilo právě takovým nepříjemným překvapením.  "Mekyho" už uslyšíme jen jednou za pět hodin.

Také další oposlouchaní interpreti zazní méně často. Do pozadí se stáhly například některé písničky Anety Langerové nebo Petra Koláře. Naopak se více vyzdvihne rock a pop.

Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

Zdeněk Krpoun psycholog | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...