Čtvrtek 25. února 2021svátek má Liliana 1 °C jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Posluchačům Radiožurnálu se uleví. Olympic či Abbu uslyší jen pětkrát denně

Radiožurnál, nejposlouchanější stanice Českého rozhlasu, se modernizuje. Staré a ohrané skladby se vyhazují z repertoáru a posluchače čekají kromě "klasických" hitů také nové písně například od Coldplay, Marka Ztraceného nebo Gwen Stefani. Informace přinesl Mediář.cz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Pechoušek 19.6.2010 12:03

Nechci dělat reklamu,

Ale třeba Čro radio Wave, nebo nezávislé Radio1 se poslouchat dají. Pro mimopražské bohužel jen na netu. Zbytek je komerce, která nestojí za řeč. Problém je v tom, že rádia nejsou VYHRANĚNA. Nejsou rádia pro mladý (taky je vůbec neposlouchají). A nejsou rádia pro starší generaci (taky už je neposlouchají). Všechnou rádia hrají odporný střední proud, Vondráčkovou, Langerovou, Davida a ruku na srdce - Coldplay už to nezachání. Rocková rádia zase hrají kolem-dokola stejné odrhovačky třeba i kvalitních kapel, ale k těm zásadním věcem třeba od Led Zeppelin nebo U2, se posluchači už nedostanou. Anebo k moderní muzice - Sofa Surfers, P.J.Harvey, Archive, Fujia and Myiagi nebo mnoho a mnoho dalších moderních kapel? Ty jsou snad většinou bojkotovány. Mladé lidi to vede k vyhledávání a stahování muziky z internetu. Většina rádií popírá fakt, že jsou inzerenty (čili žijí z reklamy), ale nikoho nezajímá, kteří jsou jejich koncoví posluchači. Dramaturgové by měli obejít pár klubů, vyrazit taky za hranice a poslouchat názory lidí. Ale to neudělají. Tak jim bude posluchačů i inzerentů ubývat.

J. Frgalova 20.6.2010 8:31

Re: Nechci dělat reklamu,

mám podobný názor včetně toho co nazýváte kvalitní muzikou :-)

J. Polanecký 18.6.2010 10:37

Radiožurnál

je pokud jde o hudbu zcela úděsný. To, že bude méně Mekyho a více Coldplay znamená, že nám budou místo Čo bolí... 20krát týdně hrát dokola jednu písničku od Coldplay (už se děje). Ono by stačilo mít erudovaného a pracovitého hudebního redaktora, který by tu mašinu prostě krmil častěji a nápaditěji. Hudby je tolik! Zato už mi dokonale zhnusili tolik písniček, které jsem měl rád. A propána už vyhoďte ty nejpitomější písničky Olympiku (Taky jsem se narodil bos, Otázky a Slzy tvý mámy) a dejte tam od nich něco lepšího nebo si celý Olympik strčte za klobouk a zahrajte Mišíka (tedy něco jiného než tu jednu věc, co točíte dokola). A do pr..le už s Enyou!

Z. Pátek 18.6.2010 10:46

Re: Radiožurnál

Inu, je to věc názoru. Enyou mě rádio neurazí, ovšem třeba takový Jožo Ráž mě zvedne z křesla, abych okamžitě přepínal. Jak však píšete - dobré hudby je přitom tolik! Inu - ne ale každá je za tašku hrušek, jako jsou všechny ty otahané Zmožkoviny a Davidoviny. Ještě štěstí, že nám ČR necpe Asterku s jejím uslintaným přednesem o intimních věcech (Frekvence 1 - rozhovory s Pokondry výborný - slyším Asterovou, okamžitě přepínám).

J. Polanecký 18.6.2010 10:55

Re: Radiožurnál

Nikdy se nezavděčí takové rádio všem, ale uznejte, že slyšet tolik let denně pořád dokola 3 unylé písničky, to nemůže nadchnout nikoho, kdo zcela neotupěl. Po zprávách obvykle hned vypínám, ale občas se nejde bránit. Mám hromady CD a kazet, takže se bez radižurnálu obejdu, ale jde o princip. Ať nevyhazují Abbu, ale hudebního redaktora.

Z. Pátek 18.6.2010 10:57

Re: Radiožurnál

Budeme, jak vidím,  v podstatě stejného názoru i krevní skupiny (alespoň v tomto).

A. Riedel 18.6.2010 11:31

Re: Radiožurnál

Radiožurnál jsem neposlouchal nikdy. Za totality jsem to řešil poslechem západních rozhlasových stanic , po listopadu satelitem, kde je (např. na Astře 1) spousta kvalitních hudebních stanic. Vždycky jsem říkal, že na 0,005 % hudby z celého hudebního spektra nejsem zvědavý. Teď často poslouchám (kromě pražského Radia 1, které se zařeklo, že nebude hrát nic z toho, co je slyšet na ostatních českých rádiích) francouzské Radio Jazz, švýcarské Swiss Jazz a německé Klassic Rádio a Sunshine Live. Jinak mám rád moderní elektronickou hudbu, zejména drum,n,bass, hause, trance, reagee atd, které česká rádia vůbec neznají. Při poslechu bolševických zrůd typu Davida nebo Štrougalovy děvky Vondráčkové (něco o tom vím z osobní zkušenosti) zvracím a několikrát jsem už kvůli tomu odešel z obchodu, kde ten póvl pouštěli. 

Z. Pátek 18.6.2010 8:34

Stačila by špetka vkusu.

Vítám, jestli přijde na Radiožurnálu v hudební redakci nějaká změna. Jen se bojím, abych místo pořád ještě poslouchatelného Olympicu nebyl nucen o to víc poslouchat Elán nebo No Name či místo Marie Rottrové uječené "novinky" Lucie Vondáčkové a podobné slátaniny. Těším se, že neuslyším po každých zprávách "Když je valcha u starýho Růžičky" nebo "Čím to je, čím to je?". Ale - můžu se opravdu těšit? Je ze současné popové scény z čeho vařit? Irituje mě, že přestože se téměř neví o umělcích, kteří zaznamenávají úspěchy i v zahraničí, jsou nám servírovány nuly, které nic neumějí.

J. Polanecký 18.6.2010 10:41

Re: Stačila by špetka vkusu.

Netěšte se, bojte se. Jak píši výše, není to otázka vkusu, ten má každý jiný, ale otázka pracovitosti, erudice a tedy skvělého přehledu o hudbě. Tuším, že tam hudbě velí Martin Hrdinka, to by leccos vysvětlovalo.

Z. Pátek 18.6.2010 10:56

Re: Stačila by špetka vkusu.

Myslím tím vkus fundamentální, schopnost rozlišovat kvalitu od srágory. Hloubku od lacinosti a povrchnosti. Souvisí to ovšem s kulturním přehledem a vzdělaností publika - a ty jsou asi tristní. Osobní vkus v muzice do toho samozřejmě nepletu, zavděčit se všem pochopitelně nelze. V posledních letech se z rádia obecně na nás řine z 90ti procent balast. Nelze tu "muziku" brát ani jako kulisu, neboť ruší, dráždí svým nevkusem a zhovadilostí textů. Rád poslouchám Radiožurnál pro skvělou publicistiku, při hudebních vložkách však zpravidla (jsa sám muzikant) trpím.

K. Pazdera 18.6.2010 6:12

Gramatika II

přepisuji celou větu.... Podle oblíbenosti se pak některé písně úplně vypustili z vysílání, jiné se naopak přidaly.

J. Simek 18.6.2010 8:20

Re: Gramatika II

tady ma nekdo uchylku ucitele cestiny zakladni skoly, co? :D

K. Pazdera 18.6.2010 13:15

Re: Gramatika II

Špatně jste to odhadl, jsem technik a recenzoval  jsem desítky diplomových prací z oboru elektrotechniky...po gramaické stránce to byl vždy horor. Myslíte si, že znalost mateřského jazyka a gramatiky je nadbytečná věc, v každých novinách naleznu denně několik hrubic, za které by v dobách mých středoškolských studií nebyla autorovi takových skvostů povolena maturita...nakonec možno zrušit výuku mateřského jazyka...stejně na učitele nebudou peníze. Na straně druhé jsem nikdy nesouhlasil s p.Horníčkem, který tvrdil, že jeho technické znalosti sončily u skoby. Pracoval jsem celý profesní život ve velkém průmyslovém podniku a potkal jsem spostu spolupracovíků, kteří až měli poétíže s gramatikou tak se je snažili překonat.

Ve sdělovacích prostředcích ať elektronických, či tištěných tuto snahu u redaktorů nevidím...vidím jen ideologii....

K. Pazdera 18.6.2010 6:03

hlavní je ideologie, na gramatice nezáleží

.....pak některé písně úplně vypustili z vysílání.....  pouze malý komentář: co nás čeká, až ministryní školství bude doktorka teologie, možná je to zárodek nové gramatiky, kdy v přísudku bude pouze ...i!  Shoda se po válce učila již ve 4. obecné ( je mi přes 70..)...teď zřejmě ani na výšce se neučí (na žurnalistice by měla být povinná..)...a to je v populačním ročníku 60% vysokoškoláků, zřejmě by to všichni nezvládli..... K tématu článku: písničky Žbirky, Koláře, Langerové, Davida, pochopitelně Karla Gotta jsou aspoň o něčem...mají krásné melodie...to je však jen můj názor....

R. Pechoušek 19.6.2010 12:10

Re: hlavní je ideologie, na gramatice nezáleží

Celkem by mne zajímalo, o čem lepším jsou písně Gotta, Vondráčkové nebo Davida? Stejná klišé v melodiích i textech! Slyšel jste někdy Dylana, Nohavicu, Třešňáka nebo Tori Amos? Velvet Underground třeba, nebo Franka Zappu? To si poslechněte, a porovnejte.

m. chlápek 17.6.2010 22:39

no jo,

ono to asi záleží i na tom s kým je kdo kamarád... před časem mě mohli dohnat k sebevraždě neustálým hraním ...o tom holubím domu.... to bylo opravdu snad až pro psychiatra...

A. Reček 17.6.2010 22:15

Radiožurnál neposlouchám řadu let

Ať si tam krákorají co chtějí. Štve mě to, že na dvojce /Praha/ ráno po šesté hodině dávají téměř pořád písničky zpívané anglicky. Proč nedají slovenské,polské či německé, jako od sousedů. Ty kvaky americké či anglické mě nezajímají.

A. Řepka 17.6.2010 20:26

a impuls nic?

Impuls by taky mohl zmodernizovat playlist =/ .. furt dokola to samé, už mi to z toho někdy hrabe.. =/

J. Slavíček 17.6.2010 22:10

Re: a impuls nic?

Jednoduché řešení: Neposlouchat Impuls. Já poslouchám Český rozhlas a tam si vždycky vyberu. Když chci kvalitní zpravodajství, naladím Rádio Česko nebo ČRo6, když chci něco kulturnějšího naladím Vltavu a když ke zprávám a komentářům chci nějakej pop, pustím si tolik proklínaný Radiožurnál. A když hrajou nějakou odrhlovačku, neposlouchám. Atd.

A. Řepka 19.6.2010 17:41

Re: a impuls nic?

ale mi jinak Impuls vyhovuje.. zprávy, informace, pořady, moderátoři.. akorát hudba někdy furt dokola =/

R. Pechoušek 19.6.2010 12:12

Re: a impuls nic?

Impuls je hrozná stanice, muzika o ničem, přihlouplí moderátoři, nemá to ducha ani myšlenku.

A. Řepka 19.6.2010 17:41

Re: a impuls nic?

že by proto to poslouchalo tolik lidí? =D nejposlouchanější stanice v zemi.. něco jako je Nova nejsledovanějšáí Tv u nás xD ..

J. Krásenský 17.6.2010 17:08

A Elán jednou za pět neděl, prosím!

V době mého dospívání hráli na "Hvězdě" třicet let staré "fláky" a dechovku. (Jestli i něco jiného, mohu těžko posoudit, slýchal jsem ji nedobrovolně na brigádách.) Radiožurnál navázal na tuto tradici "úspěšně" navázal. Snad se teď něco změní.

Z. HORAK 17.6.2010 16:55

ZMĚNA

možná snad , ale stejně se nezavděčí všem .......

F. Doušek 17.6.2010 16:43

Více je pořád málo.

Dost bylo popíku a Davida.

A. Holík 18.6.2010 1:54

Re: Více je pořád málo.

Teda posloucham radiozurnal kazdy den nekolik let .. a Davida jsem tam jeste neslysel. Je ale pravda ze trochu obmenit by to mohli, obzvlast se mi zda ze nektere pisne hraji kazdy den ve stejnou dobu.


Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...