Pondělí 1. března 2021svátek má Bedřich -1 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Posluchačům Radiožurnálu se uleví. Olympic či Abbu uslyší jen pětkrát denně

Radiožurnál, nejposlouchanější stanice Českého rozhlasu, se modernizuje. Staré a ohrané skladby se vyhazují z repertoáru a posluchače čekají kromě "klasických" hitů také nové písně například od Coldplay, Marka Ztraceného nebo Gwen Stefani. Informace přinesl Mediář.cz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Pechoušek 19.6.2010 12:03

Nechci dělat reklamu,

Ale třeba Čro radio Wave, nebo nezávislé Radio1 se poslouchat dají. Pro mimopražské bohužel jen na netu. Zbytek je komerce, která nestojí za řeč. Problém je v tom, že rádia nejsou VYHRANĚNA. Nejsou rádia pro mladý (taky je vůbec neposlouchají). A nejsou rádia pro starší generaci (taky už je neposlouchají). Všechnou rádia hrají odporný střední proud, Vondráčkovou, Langerovou, Davida a ruku na srdce - Coldplay už to nezachání. Rocková rádia zase hrají kolem-dokola stejné odrhovačky třeba i kvalitních kapel, ale k těm zásadním věcem třeba od Led Zeppelin nebo U2, se posluchači už nedostanou. Anebo k moderní muzice - Sofa Surfers, P.J.Harvey, Archive, Fujia and Myiagi nebo mnoho a mnoho dalších moderních kapel? Ty jsou snad většinou bojkotovány. Mladé lidi to vede k vyhledávání a stahování muziky z internetu. Většina rádií popírá fakt, že jsou inzerenty (čili žijí z reklamy), ale nikoho nezajímá, kteří jsou jejich koncoví posluchači. Dramaturgové by měli obejít pár klubů, vyrazit taky za hranice a poslouchat názory lidí. Ale to neudělají. Tak jim bude posluchačů i inzerentů ubývat.

J. Frgalova 20.6.2010 8:31

Re: Nechci dělat reklamu,

mám podobný názor včetně toho co nazýváte kvalitní muzikou :-)

J. Polanecký 18.6.2010 10:37

Radiožurnál

je pokud jde o hudbu zcela úděsný. To, že bude méně Mekyho a více Coldplay znamená, že nám budou místo Čo bolí... 20krát týdně hrát dokola jednu písničku od Coldplay (už se děje). Ono by stačilo mít erudovaného a pracovitého hudebního redaktora, který by tu mašinu prostě krmil častěji a nápaditěji. Hudby je tolik! Zato už mi dokonale zhnusili tolik písniček, které jsem měl rád. A propána už vyhoďte ty nejpitomější písničky Olympiku (Taky jsem se narodil bos, Otázky a Slzy tvý mámy) a dejte tam od nich něco lepšího nebo si celý Olympik strčte za klobouk a zahrajte Mišíka (tedy něco jiného než tu jednu věc, co točíte dokola). A do pr..le už s Enyou!

Z. Pátek 18.6.2010 10:46

Re: Radiožurnál

Inu, je to věc názoru. Enyou mě rádio neurazí, ovšem třeba takový Jožo Ráž mě zvedne z křesla, abych okamžitě přepínal. Jak však píšete - dobré hudby je přitom tolik! Inu - ne ale každá je za tašku hrušek, jako jsou všechny ty otahané Zmožkoviny a Davidoviny. Ještě štěstí, že nám ČR necpe Asterku s jejím uslintaným přednesem o intimních věcech (Frekvence 1 - rozhovory s Pokondry výborný - slyším Asterovou, okamžitě přepínám).

J. Polanecký 18.6.2010 10:55

Re: Radiožurnál

Nikdy se nezavděčí takové rádio všem, ale uznejte, že slyšet tolik let denně pořád dokola 3 unylé písničky, to nemůže nadchnout nikoho, kdo zcela neotupěl. Po zprávách obvykle hned vypínám, ale občas se nejde bránit. Mám hromady CD a kazet, takže se bez radižurnálu obejdu, ale jde o princip. Ať nevyhazují Abbu, ale hudebního redaktora.

Z. Pátek 18.6.2010 10:57

Re: Radiožurnál

Budeme, jak vidím,  v podstatě stejného názoru i krevní skupiny (alespoň v tomto).

A. Riedel 18.6.2010 11:31

Re: Radiožurnál

Radiožurnál jsem neposlouchal nikdy. Za totality jsem to řešil poslechem západních rozhlasových stanic , po listopadu satelitem, kde je (např. na Astře 1) spousta kvalitních hudebních stanic. Vždycky jsem říkal, že na 0,005 % hudby z celého hudebního spektra nejsem zvědavý. Teď často poslouchám (kromě pražského Radia 1, které se zařeklo, že nebude hrát nic z toho, co je slyšet na ostatních českých rádiích) francouzské Radio Jazz, švýcarské Swiss Jazz a německé Klassic Rádio a Sunshine Live. Jinak mám rád moderní elektronickou hudbu, zejména drum,n,bass, hause, trance, reagee atd, které česká rádia vůbec neznají. Při poslechu bolševických zrůd typu Davida nebo Štrougalovy děvky Vondráčkové (něco o tom vím z osobní zkušenosti) zvracím a několikrát jsem už kvůli tomu odešel z obchodu, kde ten póvl pouštěli. 

Z. Pátek 18.6.2010 8:34

Stačila by špetka vkusu.

Vítám, jestli přijde na Radiožurnálu v hudební redakci nějaká změna. Jen se bojím, abych místo pořád ještě poslouchatelného Olympicu nebyl nucen o to víc poslouchat Elán nebo No Name či místo Marie Rottrové uječené "novinky" Lucie Vondáčkové a podobné slátaniny. Těším se, že neuslyším po každých zprávách "Když je valcha u starýho Růžičky" nebo "Čím to je, čím to je?". Ale - můžu se opravdu těšit? Je ze současné popové scény z čeho vařit? Irituje mě, že přestože se téměř neví o umělcích, kteří zaznamenávají úspěchy i v zahraničí, jsou nám servírovány nuly, které nic neumějí.

J. Polanecký 18.6.2010 10:41

Re: Stačila by špetka vkusu.

Netěšte se, bojte se. Jak píši výše, není to otázka vkusu, ten má každý jiný, ale otázka pracovitosti, erudice a tedy skvělého přehledu o hudbě. Tuším, že tam hudbě velí Martin Hrdinka, to by leccos vysvětlovalo.

Z. Pátek 18.6.2010 10:56

Re: Stačila by špetka vkusu.

Myslím tím vkus fundamentální, schopnost rozlišovat kvalitu od srágory. Hloubku od lacinosti a povrchnosti. Souvisí to ovšem s kulturním přehledem a vzdělaností publika - a ty jsou asi tristní. Osobní vkus v muzice do toho samozřejmě nepletu, zavděčit se všem pochopitelně nelze. V posledních letech se z rádia obecně na nás řine z 90ti procent balast. Nelze tu "muziku" brát ani jako kulisu, neboť ruší, dráždí svým nevkusem a zhovadilostí textů. Rád poslouchám Radiožurnál pro skvělou publicistiku, při hudebních vložkách však zpravidla (jsa sám muzikant) trpím.

K. Pazdera 18.6.2010 6:12

Gramatika II

přepisuji celou větu.... Podle oblíbenosti se pak některé písně úplně vypustili z vysílání, jiné se naopak přidaly.

J. Simek 18.6.2010 8:20

Re: Gramatika II

tady ma nekdo uchylku ucitele cestiny zakladni skoly, co? :D

K. Pazdera 18.6.2010 13:15

Re: Gramatika II

Špatně jste to odhadl, jsem technik a recenzoval  jsem desítky diplomových prací z oboru elektrotechniky...po gramaické stránce to byl vždy horor. Myslíte si, že znalost mateřského jazyka a gramatiky je nadbytečná věc, v každých novinách naleznu denně několik hrubic, za které by v dobách mých středoškolských studií nebyla autorovi takových skvostů povolena maturita...nakonec možno zrušit výuku mateřského jazyka...stejně na učitele nebudou peníze. Na straně druhé jsem nikdy nesouhlasil s p.Horníčkem, který tvrdil, že jeho technické znalosti sončily u skoby. Pracoval jsem celý profesní život ve velkém průmyslovém podniku a potkal jsem spostu spolupracovíků, kteří až měli poétíže s gramatikou tak se je snažili překonat.

Ve sdělovacích prostředcích ať elektronických, či tištěných tuto snahu u redaktorů nevidím...vidím jen ideologii....

K. Pazdera 18.6.2010 6:03

hlavní je ideologie, na gramatice nezáleží

.....pak některé písně úplně vypustili z vysílání.....  pouze malý komentář: co nás čeká, až ministryní školství bude doktorka teologie, možná je to zárodek nové gramatiky, kdy v přísudku bude pouze ...i!  Shoda se po válce učila již ve 4. obecné ( je mi přes 70..)...teď zřejmě ani na výšce se neučí (na žurnalistice by měla být povinná..)...a to je v populačním ročníku 60% vysokoškoláků, zřejmě by to všichni nezvládli..... K tématu článku: písničky Žbirky, Koláře, Langerové, Davida, pochopitelně Karla Gotta jsou aspoň o něčem...mají krásné melodie...to je však jen můj názor....

R. Pechoušek 19.6.2010 12:10

Re: hlavní je ideologie, na gramatice nezáleží

Celkem by mne zajímalo, o čem lepším jsou písně Gotta, Vondráčkové nebo Davida? Stejná klišé v melodiích i textech! Slyšel jste někdy Dylana, Nohavicu, Třešňáka nebo Tori Amos? Velvet Underground třeba, nebo Franka Zappu? To si poslechněte, a porovnejte.

m. chlápek 17.6.2010 22:39

no jo,

ono to asi záleží i na tom s kým je kdo kamarád... před časem mě mohli dohnat k sebevraždě neustálým hraním ...o tom holubím domu.... to bylo opravdu snad až pro psychiatra...

A. Reček 17.6.2010 22:15

Radiožurnál neposlouchám řadu let

Ať si tam krákorají co chtějí. Štve mě to, že na dvojce /Praha/ ráno po šesté hodině dávají téměř pořád písničky zpívané anglicky. Proč nedají slovenské,polské či německé, jako od sousedů. Ty kvaky americké či anglické mě nezajímají.

A. Řepka 17.6.2010 20:26

a impuls nic?

Impuls by taky mohl zmodernizovat playlist =/ .. furt dokola to samé, už mi to z toho někdy hrabe.. =/

J. Slavíček 17.6.2010 22:10

Re: a impuls nic?

Jednoduché řešení: Neposlouchat Impuls. Já poslouchám Český rozhlas a tam si vždycky vyberu. Když chci kvalitní zpravodajství, naladím Rádio Česko nebo ČRo6, když chci něco kulturnějšího naladím Vltavu a když ke zprávám a komentářům chci nějakej pop, pustím si tolik proklínaný Radiožurnál. A když hrajou nějakou odrhlovačku, neposlouchám. Atd.

A. Řepka 19.6.2010 17:41

Re: a impuls nic?

ale mi jinak Impuls vyhovuje.. zprávy, informace, pořady, moderátoři.. akorát hudba někdy furt dokola =/

R. Pechoušek 19.6.2010 12:12

Re: a impuls nic?

Impuls je hrozná stanice, muzika o ničem, přihlouplí moderátoři, nemá to ducha ani myšlenku.

A. Řepka 19.6.2010 17:41

Re: a impuls nic?

že by proto to poslouchalo tolik lidí? =D nejposlouchanější stanice v zemi.. něco jako je Nova nejsledovanějšáí Tv u nás xD ..

J. Krásenský 17.6.2010 17:08

A Elán jednou za pět neděl, prosím!

V době mého dospívání hráli na "Hvězdě" třicet let staré "fláky" a dechovku. (Jestli i něco jiného, mohu těžko posoudit, slýchal jsem ji nedobrovolně na brigádách.) Radiožurnál navázal na tuto tradici "úspěšně" navázal. Snad se teď něco změní.

Z. HORAK 17.6.2010 16:55

ZMĚNA

možná snad , ale stejně se nezavděčí všem .......

F. Doušek 17.6.2010 16:43

Více je pořád málo.

Dost bylo popíku a Davida.

A. Holík 18.6.2010 1:54

Re: Více je pořád málo.

Teda posloucham radiozurnal kazdy den nekolik let .. a Davida jsem tam jeste neslysel. Je ale pravda ze trochu obmenit by to mohli, obzvlast se mi zda ze nektere pisne hraji kazdy den ve stejnou dobu.


Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...