Pátek 15. ledna 2021svátek má Alice -1 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Posluchačům Radiožurnálu se uleví. Olympic či Abbu uslyší jen pětkrát denně

Rádio (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rádio (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

PRAHA Radiožurnál, nejposlouchanější stanice Českého rozhlasu, se modernizuje. Staré a ohrané skladby se vyhazují z repertoáru a posluchače čekají kromě "klasických" hitů také nové písně například od Coldplay, Marka Ztraceného nebo Gwen Stefani. Informace přinesl Mediář.cz.

Posluchači si stěžovali na příliš časté opakování skladeb, zejména od skupin Abba, Kryštof, Olympic, od Lenky Filipové a Mira Žbirky. 

Vyšlo to najevo po otestování oblíbenosti skladeb mezi lidmi. Podle oblíbenosti se pak některé písně úplně vypustili z vysílání, jiné se naopak přidaly.

Na vině nejsou ale jen interpreti samotní, ale i krátký časový segment opakování skladeb.

Podle ředitelky zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hany Hikelové byla předtím nastavená separace na tříhodinový segment.
Stejné skladby tedy mohly zaznít z rádia znovu už po třech hodinách. Lidé, kteří si zapínali ranní i polední zprávy, tedy slýchali to samé pořád dokola.

Tříhodinový segment se změnil na pětihodinový, aby se zamezilo právě takovým nepříjemným překvapením.  "Mekyho" už uslyšíme jen jednou za pět hodin.

Také další oposlouchaní interpreti zazní méně často. Do pozadí se stáhly například některé písničky Anety Langerové nebo Petra Koláře. Naopak se více vyzdvihne rock a pop.

Nádory slinivky bývají odolné vůči ozáření, říká gastroenterolog Novotný

Ivo Novotný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Slinivka je mimořádně důležitou součástí našeho těla. Když se porouchá, přestane produkovat inzulin. A bez něj visí náš...

Test vaječných likérů: I šest kostek cukru v panáku. Hlavně zakrýt aroma lihu

Vaječné koňaky v testu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé jsou bledé jako zimní ráno, jiné září jako italské slunce, většina vaječných likérů však udělá adventní...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...