Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Pozor na podvodníky, od nás nejsou, varuje UPC

Podvodník (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podvodník (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Společnost UPC dnes rozeslala varování, v němž upozorňuje zvláště své pražské zákazníky na výskyt dvou podvodníků, kteří se vydávají za pracovníky firmy.

"Dva muži se vydávají za pracovníky UPC a obcházejí naše klienty s tím, že společnost UPC bude vyměňovat veškerá zařízení pro příjem služeb UPC, a za tímto účelem přišli vybrat zálohu na zařízení ve výši 4000 korun. Částka může být i jiná. Klientům tvrdí, že se jim následně ozvou z klientského centra, aby jim potvrdili výměnu zařízení. Dále, že jim sdělí přesné datum výměny zařízení, kterou provede technik UPC. Chtějí vidět klientskou smlouvu a doklad o zaplacení služby. Působí velmi důvěryhodně," informoval novináře urgentní tiskovou zprávou mluvčí UPC František Malina. 

Počet poškozených, o kterých firma zatím ví, nepřesáhl podle jeho slov zatím počet deset. Zjištěné případy se podle něj odehrály zatím jen v Praze, ale je možné, že pokusy o podvod se objeví i v jiném městě.

UPC upozorňuje, že jde o podvod. Společnost podle Maliny nikdy na svá zařízení nevybírala a nevybírá žádné zálohy v hotovosti. Skuteční zástupci UPC se navíc musí při kontaktu s domácnostmi prokazovat platným průkazem, jehož pravost, stejně jako oprávněnost návštěvy, lze ověřit v Klientském centru UPC. "Společnost prosí veřejnost o co nejvyšší opatrnost. Podezřelé chování lze rovněž hlásit Policii České republiky," uvádí UPC ve zprávě.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...