20. června 2015 11:01 Lidovky.cz > Byznys > Média

Praha v roce 2029. Policejní stát, futuristické Hradčany a teroristé

Příjezd do Prahy v roce 2029. V pozadí jsou Hradčany a Žižkovská věž. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Příjezd do Prahy v roce 2029. V pozadí jsou Hradčany a Žižkovská věž. | foto: Youtube.comReprofoto

Očekávaná počítačová hra Deus Ex: Mankind Divided vezme hráče do futuristické Prahy. V roce 2029 vypadá podle tvůrců ze studia Eidos Montreal jako policejní stát sužovaný nejen útoky teroristů, ale i řáděním všemocných korporací a tajných spolků.

Ústřední hrdina vystupuje z vlaku na hlavním nádraží v Praze. Je rok 2029 a tuzemské hlavní město se změnilo k nepoznání. Budova je posetá futuristickými obrazovkami a policisté vyměnili uniformy za neproniknutelné brnění. „Moment. Připravte si papíry,“ osloví česky jeden ze strážců zákona postavu v 25 minutové ukázce prezentované celému hráčskému světu.

To, že se áčková hra Deus Ex: Mankind Divided bude odehrávat v Praze, naznačovaly už první umělecké koncepty. Stánky disponovaly nápisy jako „koření“. Na světovém herním expu E3 konaném v Los Angeles vývojáři dokonce ukázali i futuristické Hradčany.

Česká policie bude v roce 2029 podle vývojářů hry používat i bojové drony.
Pražští policisté mají nové vybavení. Ve hře budou mluvit Česky.

Nejedná se o jedinou českou stopu. Ulice zdobí pro Prahu typické domy a na jedné ze scén vybouchne bomba v místě vzdáleně připomínajícím Staroměstské náměstí.

Závody na Karlově mostě

Hlavní české město bylo v počítačových hrách ztvárněno už několikrát. Ve válečné střílečce Call of Duty: Modern Warfare 3 z blízké budoucnosti se hráč pohyboval v Praze během invaze.

V závodní hře Forza 5 se zas měli hráči možnost po tuzemském hlavním městě pohybovat v naleštěných závodních autech. A dokonce z nich vymáčknout maximum i na Karlově mostě.

V roce 2002 se do Prahy podívala také například brutální střílečka Soldier of Fortune 2. Kvůli málo detailní grafice však pražské uličky nebyly téměř poznat.

Strategie ze studené války s názvem Wargame zase disponovala Československem jako jednou z hratelných frakcí. Ve hře se dokonce objevil i Václav Havel.

Hra Deus Ex: Mankind Divided by se měla vyjít v roce 2016. Jedná se o pokračování slavné série.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!