Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Pražský studentský summit přivítal i významné osobnosti Lidových novin

V průběhu Pražského studentského summitu mohli studenti hovořit se špičkami prestižních tuzemstkých médií.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V průběhu Pražského studentského summitu mohli studenti hovořit se špičkami prestižních tuzemstkých médií. | foto: Pražský studentský summit

PRAHA V pořadí již III. workshop Pražského studentského summitu se uskutečnil o víkendu v Praze. Téma letošního přípravného setkání znělo výstižně "Média a my" a zúčastnilo se ho 300 studentů.

Jedním z mediálních partnerů jsou také Lidové noviny. Projekt proběhl na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde tři sta vybraných studentů středních i vysokých škol z celé České republiky dostalo jedinečnou příležitost.

Příležitost pro mladé talenty
V rámci panelové diskuze mohli hovořit se špičkami prestižních tuzemských médií.

Tři sta vybraných studentů středních i vysokých škol z celé České republiky dostalo v rámci projektu Pražského studentského summitu jedinečnou příležitost.

Tři sta vybraných studentů středních i vysokých škol z celé České republiky dostalo v rámci projektu Pražského studentského summitu jedinečnou příležitost.

„Je stále obtížnější orientovat se v záplavě každodenních zpráv. Mladým lidem navíc chybí potřebná životní zkušenost, která by jim v tom pomohla. Proto jsme se rozhodli nabídnout alternativní pohled na svět médií a při samotném výběru hostů jsme se snažili o co největší pestrost úhlů pohledu,“ vysvětluje hlavní koordinátor projektu, Michael Rozsypal.

Známé osobnosti mediální scény
Se studenty diskutoval také Dalibor Balšínek, šéfredaktor Lidových novin, Petr Dvořák, generální ředitel České televize, Daniel Raus, šéfredaktor Českého rozhlasu 6 a Petr Šimůnek, šéfredaktor časopisu Forbes. Role moderátora se ujal Jindřich Šídlo, hlavní analytik Hospodářských novin. Během mediálních seminářů se studenti setkali např. s Jakubem Železným z České televize.

"Víkendové setkání bylo jedno z organizačně nejsložitějších v historii Pražského studentského summitu, především kvůli vysokému počtu hostů. Vše se ale povedlo a byl to určitě jeden z nejlepších workshopů za poslední dobu, což lze soudit i z bezprostředních reakcích účastníků na sociálních sítích," uvedl pro server Lidovky.cz Libor Jordán, koordinátor projektu.

V rámci projektu se studenti podívali do redakce zpravodajství České televize na Kavčích horách a v Americkém centru debatovali s Jiřím Srstkou, ředitelem DILIA, a Jakubem Michálkem, prvním místopředsedou Pirátů.

Se studenty diskutoval také Dalibor Balšínek, šéfredaktor Lidových novin nebo Petr Dvořák, generální ředitel České televize.

Se studenty diskutoval také Dalibor Balšínek, šéfredaktor Lidových novin, nebo Petr Dvořák, generální ředitel České televize.

O roli PR ve sdělovacích prostředcích pak pohovořil Michal Burian z Ogilvy PR. Nechyběl ani Jan Hartl, ředitel agentury STEM, který představil průzkumy veřejného mínění. Interaktivní seminář o vyjednávání vedl Vladimír Nálevka.

Projektu se zúčastnily i někteří patroni jako Jan Bondy z Ministerstva zahraničních věcí, Jan Michal, vedoucí Zastoupení Evropské komise v České republice, nebo chargé d'affaires kanadské ambasády Matthew Loken.

"Z dopolední části třetího workshopu se mi nejvíce líbily semináře. Byla jsem na semináři o PR od Michala Buriana, který byl velice zajímavý. Kromě spousty užitečných informací se mi moc líbily názorné ukázky kampaní," řekla pro server Lidovky.cz Tereza Zahradníková, zástupce Kostariky v Radě pro lidská práva.

Pražský studentský summit

Pražský studentský summit je celosvětově unikátním vzdělávacím projektem, který se koná pod záštitou ministra školství České republiky, Petra Fialy. Cílem pěti setkání je dát 300 vybraným studentům příležitost zdokonalit své rétorické a argumentační dovednosti, vzdělávat se a získat zajímavé zkušenosti a informace z oblasti působnosti OSN, NATO a EU.

Díky partnerství se společností Microsoft mají všichni studenti zdarma k dispozici řešení Office 365, což výrazně přispívá ke zvyšování počítačové gramotnosti účastníků a jejich konkurenceschopnosti na trhu práce. Akci pořádá Asociace pro mezinárodní otázky.

Pro více informací navštivte www.studentsummit.cz

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

J. Sládeček To byly asi tlachy. :)) 22:34 27.1.2013