15. února 2017 13:40 Lidovky.cz > Byznys > Média

Prezident začne po oznámení kandidatury vystupovat na Barrandově

Miloš Zeman na slavnostním otevření posledního úseku dálnice D8. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman na slavnostním otevření posledního úseku dálnice D8. | foto: ČT24Reprofoto

PRAHA Televize TV Barrandov bude od března každý týden uvádět diskusní pořad s prezidentem Milošem Zemanem. Uvedl to ve středu server Týden.cz, který stejně jako TV Barrandov patří pod vydavatelství Empresa Media. Vysílání pořadu začne 16. března, tedy týden poté, co má Zeman oznámit, zda bude opět kandidovat na prezidenta. Moderátory pořadu budou manželka prezidentova kancléře Vratislava Mynáře Alexandra a novinář Petr Kolář. V Empresa Media má podíl čínská firma CEFC.

TV Barrandov bude půlhodinový pořad se Zemanem vysílat v hlavním vysílacím čase každý čtvrtek. V moderátorské dvojici bude Mynářová, manželka šéfa prezidentské kanceláře, která na Barrandově moderuje zprávy. Ještě pod dívčím jménem Nosková působila v České televizi, kterou Zeman a jeho mluvčí Jiří Ovčáček dlouhodobě kritizují, ale kvůli vztahu s Mynářem musela opustit moderování zpráv ČT a později z ČT odešla.

Při mimořádných událostech se moderování diskuse na Barrandově ujme generální ředitel televize a majitel Empresa Media, podnikatel Jaromír Soukup. Diskuse bude připravovat redakce časopisu Týden, kterému prezident Zeman pravidelně poskytuje rozhovory.

Zemanův vztah k mediím

K většině médií má Zeman odtažitý vztah. S veřejnoprávními médii se rozešel. Odmítá například účast v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. Rovněž ukončil pravidelné Hovory z Lán ve vysílání Českého rozhlasu, když chtěl rozhlas začít vysílat pořad ze záznamu kvůli Zemanovým vulgaritám. Nyní Zeman pravidelně vystupuje na rozhlasové stanici Frekvence 1 a poskytuje rozhovory serveru Blesk.cz.

TV Barrandov je součástí Skupiny Barrandov, která patří firmě Empresa Media. Do portfolia vydavatelství Empresa Media spadají také časopisy Týden, Sedmička, Instinkt, Exkluziv, Interview nebo tituly pro mládež Popcorn a Top Dívky.

Podíl ve vydavatelství má privátní čínská společnost CEFC, která v poslední době investovala v Česku přes dvě desítky miliard korun. Zeman podporuje čínské investice v Česku a byl u podpisu smluv o investicích a spolupráci mezi CEFC a tuzemskými firmami. Místopředsedou představenstva Empresa Media se stal šéf evropského zastoupení CEFC Jaroslav Tvrdík, někdejší ministr obrany ve vládě Miloše Zemana.

ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.