Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Prezident Zeman nehodlá dávat bilanční rozhovory LN a MfD

Prezident Zeman byl hostem pořadu Partie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Zeman byl hostem pořadu Partie. | foto: ČTK

PRAHA Prezident Miloš Zeman nebude dávat bilanční rozhovory Lidovým novinám a Mladé frontě Dnes. Důvod neozřejmil. Prohlásil, že jinak neodmítne nabídku veřejných sdělovacích prostředků na rozhovory, jejichž prostřednictvím by skládal občanům účty ze své činnosti.

Oba listy během předvolební kampaně mimo jiné upozorňovaly na lži, jichž se Zeman opakovaně dopouštěl.

Šéfredaktoři obou deníků ale řekli, že se podle nich Zeman ani jejich listům nakonec úplně vyhýbat nebude. Šéfové zmíněných deníků netušili, jaké konkrétní důvody vedly Zemana k jeho vyjádření.

"Když šli Zemanovci do parlamentních voleb a když Zeman kandidoval na prezidenta, tak si k nám vždycky rád přišel popovídat. Média mu tehdy byla užitečná. Nyní usiluje o znedůvěryhodnění médií, protože se obává, že by mu mohla komplikovat vládnutí," řekl šéfredaktor LN Dalibor Balšínek.

ČTĚTE TAKÉ:

Ani on, ani šéfredaktor MfD Robert Čásenský si ale nemyslí, že bude nový prezident jejich deníky zcela přehlížet. "Nechce se mi věřit, že by se zrovna Miloš Zeman chtěl vyhýbat případným kritickým otázkám našich redaktorů," řekl Čásenský.

"Vzpomínám si na Jiřího Paroubka (LEV21), který těsně před parlamentními volbami prohlásil, že se s některými novinami, včetně LN, nebude bavit. A stejně po nějaké době zjistil, že tím škodí především sám sobě," podotkl šéf LN.

Zeman chce o své práci informovat lidi také na náměstích měst při svých cestách do krajů. "Já bych chtěl, aby lidé na setkání se mnou chodili dobrovolně, toho dosáhnete tím, že je pozvete na náměstí," poznamenal v lednu v přímé volbě zvolený prezident, který do úřadu nastoupil v pátek. Zeman připomněl, že už v rámci předvolební kampaně vystoupil na 14 náměstích.

Navázání na Klause

Uvedl, že hodlá navázat na bývalého prezidenta Václava Klause, který do krajů jezdil pravidelně. Zeman vysvětlil, že tyto cesty by "na úkor zahraničních cest" výjezdy do krajů ještě rozšířil. "Zůstal bych v tom kraji místo dvou tři dny a to by mi umožnilo setkat se jak s úspěšnými podnikateli, tak s úspěšnými starosty, s významnými osobnostmi kraje," vysvětlil prezident.

Zeman v televizi Prima v neděli potvrdil, že jeho první cesta povede na Zlínsko. Prý to bez jeho vědomí tamním obyvatelům slíbil jeden z jeho přátel. "Ale i sliby přátel se mají plnit," dodal Zeman.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?
Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?

Kolem dudlíků se točí spousta otázek. Kdy ho začít používat? Kdy naopak odebrat? Ale často zapomínáme na tu nejdůležitější: jaký dudlík máme pořídit?