Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
10. března 2013 12:21 Lidovky.cz > Byznys > Média

Prezident Zeman nehodlá dávat bilanční rozhovory LN a MfD

Prezident Zeman byl hostem pořadu Partie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Zeman byl hostem pořadu Partie. | foto: ČTK

PRAHA Prezident Miloš Zeman nebude dávat bilanční rozhovory Lidovým novinám a Mladé frontě Dnes. Důvod neozřejmil. Prohlásil, že jinak neodmítne nabídku veřejných sdělovacích prostředků na rozhovory, jejichž prostřednictvím by skládal občanům účty ze své činnosti.

Oba listy během předvolební kampaně mimo jiné upozorňovaly na lži, jichž se Zeman opakovaně dopouštěl.

Šéfredaktoři obou deníků ale řekli, že se podle nich Zeman ani jejich listům nakonec úplně vyhýbat nebude. Šéfové zmíněných deníků netušili, jaké konkrétní důvody vedly Zemana k jeho vyjádření.

"Když šli Zemanovci do parlamentních voleb a když Zeman kandidoval na prezidenta, tak si k nám vždycky rád přišel popovídat. Média mu tehdy byla užitečná. Nyní usiluje o znedůvěryhodnění médií, protože se obává, že by mu mohla komplikovat vládnutí," řekl šéfredaktor LN Dalibor Balšínek.

ČTĚTE TAKÉ:

Ani on, ani šéfredaktor MfD Robert Čásenský si ale nemyslí, že bude nový prezident jejich deníky zcela přehlížet. "Nechce se mi věřit, že by se zrovna Miloš Zeman chtěl vyhýbat případným kritickým otázkám našich redaktorů," řekl Čásenský.

"Vzpomínám si na Jiřího Paroubka (LEV21), který těsně před parlamentními volbami prohlásil, že se s některými novinami, včetně LN, nebude bavit. A stejně po nějaké době zjistil, že tím škodí především sám sobě," podotkl šéf LN.

Zeman chce o své práci informovat lidi také na náměstích měst při svých cestách do krajů. "Já bych chtěl, aby lidé na setkání se mnou chodili dobrovolně, toho dosáhnete tím, že je pozvete na náměstí," poznamenal v lednu v přímé volbě zvolený prezident, který do úřadu nastoupil v pátek. Zeman připomněl, že už v rámci předvolební kampaně vystoupil na 14 náměstích.

Navázání na Klause

Uvedl, že hodlá navázat na bývalého prezidenta Václava Klause, který do krajů jezdil pravidelně. Zeman vysvětlil, že tyto cesty by "na úkor zahraničních cest" výjezdy do krajů ještě rozšířil. "Zůstal bych v tom kraji místo dvou tři dny a to by mi umožnilo setkat se jak s úspěšnými podnikateli, tak s úspěšnými starosty, s významnými osobnostmi kraje," vysvětlil prezident.

Zeman v televizi Prima v neděli potvrdil, že jeho první cesta povede na Zlínsko. Prý to bez jeho vědomí tamním obyvatelům slíbil jeden z jeho přátel. "Ale i sliby přátel se mají plnit," dodal Zeman.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Nepořádek, drogy, prostituce. Na jihu Čech je 38 vyloučených lokalit

Ve Větřní na Českokrumlovsku je několik sociálně vyloučených lokalit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vážné sociální problémy se týkají téměř čtyř desítek míst v Jihočeském kraji. Většinou v nich žijí dlouhodobě...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...