Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Prima chystá nové placené kanály, ČT uvažuje o využití archivů

Generální ředitel TV Prima Marek Singer.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel TV Prima Marek Singer. | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Generální ředitel Primy Marek Singer ve čtvrtek oznámil, že televize plánuje dva nové kanály. Jejich zaměření zatím nespecifikoval, ale nevyloučil možnost, že budou placené. Česká televize zase uvažuje o kanálu ČT Klasik, kde by využívala své archivní pořady.

Singer to řekl na semináři poslaneckého hospodářského výboru, informoval server Médiář. V současnosti se prý čeká na to, až bude v ČR zaveden modernější standard zemského digitálního televizního vysílání DVB-T2. Singer počítá s tím, že aspoň jeden z kanálů bude placený. „Za současné situace na trhu s reklamou by byly asi spíš placené. Ale dovedu si představit i variantu, že jeden z nich bude přístupný volně,“ řekl.

Podle generálního ředitele ČT Petra Dvořáka by zase v dohledné době mohl vzniknout kanál ČT Klasik. Spuštění nového programu prý ale záleží na možnostech rozpočtu. Se současným stavem financování ČT upřednostňuje zachování vysoké úrovně původní tvorby pořadů, které se ostatní televize v takové míře nevěnují.

K TÉMATU:

Pozor na propagandu

„Kanál by mnohem víc a systematičtěji vytěžoval archiv České televize, ve kterém se za těch 60 let nashromáždila spousta zajímavých věcí. Ty nejlepší na obrazovku umisťujeme, ale pouze omezeně, v tematickém programu by se mohly objevit i další reprízy některých starších seriálů nebo inscenací. Pracovně tomu říkám ČT Klasik. Je to jedna z věcí, kterou mohu říct nahlas, protože to nám žádná komerční televize nevezme,“ řekl a dodal, že by v případě vzniku kanálu bylo třeba opatrně vybírat, které pořady do vysílání pustit. Mnoho z nich totiž vzniklo ještě za minulého režimu a má propagandistickou funkci.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit
Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit

Malé odolné flíčky na sedačce obvykle nikdo neřeší, případně přes ně prostě přehodí deku. Jenže pokud máte doma dítě nebo domácího mazlíčka, nevyhnete se ani pořádným flekům. Jak se jich zbavit?