Středa 30. září 2020svátek má Jeroným, Ráchel 15 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Prima letos ukončí Velmi křehké vztahy

Protagonisté seriálu Velmi křehké vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Protagonisté seriálu Velmi křehké vztahy | foto: TV Prima

PRAHA Letošní podzim bude poslední sezónou, kdy Prima bude vysílat svůj tradiční seriál Velmi křehké vztahy. Vlajková loď programu komerční stanice s rokem 2009 skončí. LN to řekl generální ředitel Primy Marek Singer. Na příští rok do času po osmé večerní televize plánuje jiný "seriál nebo seriály".

Sága začala v roce 2004, pod původním názvem Rodinná pouta. Ten po sporu s produkční společností koncem roku 2006 Primě zakázal používat soud, začátkem předloňska se tedy série přejmenovala na Velmi křehké vztahy a pozměnila obsah.

Nyní "Vékávéček" běží už třetí řada, a to dvakrát týdně - v úterý a ve čtvrtek od osmi večer - a pravidelně bývají nejsledovanějším pořadem stanice.

Příští rok ale Prima plánuje mírně omladit také tento úsek svého programu. "Čas mezi osmou a devátou hodinou večerní je poslední slot, kdy jsme v cílové skupině diváků 15-54 let vůči konkurenci nejslabší," vysvětluje ředitel Primy.

Singer zároveň odmítl, že by za koncem letité série stála momentální snaha šetřit. "Co přineseme jako novinku, rozhodně nebude levnější verze VKV, to v žádném případě," tvrdí.

Každopádně má následovat nový seriál, možná jich bude víc. "V Čechách, pokud chcete mít loajální diváky a zvyk, protože to je to nejcennější, co můžete vybudovat, rozhodně musíte mít i seriály, ať už dramatické nebo jiné, které v osm večer nastartovávají programové schéma," přiblížil ředitel Primy.

"Možná bude o něco čerstvější, svižnější," podotkl k nové sérii, "tím nechci říct, že 'Vékávéčka' nejsou, ale jde i o určitou tonalitu, celý dojem z toho." Podle Singera se ale nechystá seriál vyloženě pro náctileté, jako je třeba Comeback konkurenční Novy.

Zda se populární Vékávéčka do programu české komerční dvojky vrátí, je podle šéfa Primy předčasná otázka. Záležet bude také na scénáristickém duu sester Bártů, které příběhy pět let psaly. "Dá se vstoupit do stejné řeky dvakrát, ale musíte vstoupit o kus dál, nemůže to zkusit na tom samém místě," myslí si Marek Singer.

Pastrňák i Kvitová. Sportovní hvězdy skupují v Praze luxusní nemovitosti

David Pastrňák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Rezidence na Smíchově, byty v Karlíně nebo na Vinohradech. To je jen malý výčet nemovitostí, které vlastní české...

Doba prsatá. Odhalená ňadra jako důkaz měnícího se světa kolem nás

Na ženská ňadra je možné nahlížet z mnoha úhlů pohledu, biologického,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Až se teď v létě vydáte k vodě, rozhlédněte se kolem sebe. Jedním z dokladů změn světa kolem nás jsou proměny vzhledu...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...