Pátek 10. července 2020svátek má Libuše, Amálie 15 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Prima od září nasadí Show Jana Krause, soutěž talentů i seriály

Jan Kraus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Kraus | foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

PRAHA Nová Show Jana Krause vycházející z pořadu, s nímž populární moderátor dosud slavil úspěchy na České televizi (ČT), bude od září jedním z hlavních lákadel programu televize Prima. Nedělní večery budou na podzim patřit show Česko Slovensko má talent, kterou Prima pořádá společně s partnerskou slovenskou stanicí Joj.

Nebudou chybět ani zábavné kuchařské pořady či nové řady vlastních i zahraničních seriálů. Prima dnes podzimní programové schéma představila novinářům.

Noví politici u Krause
"Nemění se nic. Ten formát je daný a má v sobě tolik volnosti, že je jenom na vás, co změníte nebo inovujete," řekl Kraus o ukončení práce na pořadu Uvolněte se, prosím v ČT a přechodu na Primu s show nesoucí jeho jméno.

Obdobný jako dosud bude i výběr hostů. "My jsme tam teď dlouho nemohli mít politiky, protože rok byly předvolební kampaně. Teď budeme mít volnější ruce a těším se, že tam uvidíme například nové politiky," uvedl Kraus.

Moderátor bude spolu se zpěvačkou Lucií Bílou také jedním z porotců soutěže Česko Slovensko má talent. Sestřih nejúspěšnějších scén z britské verze této mezinárodně populární soutěže Prima odvysílá 9. srpna. Kdy však nasadí do vysílání česko-slovenskou verzi, zatím manažeři Primy tají. Nic o svých plánech zatím neprozrazuje ani konkurenční Nova, která na podzim avizovala obdobnou "federální" soutěž Talentmania, kterou odvysílá společně se stanicí Markíza.

Pohlreich zůstává, pořad se mění
Naprázdno nevyjdou ani příznivci pořadů o gastronomii. Dosavadní pořad Ano, šéfe!, na němž Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) vadily vulgarismy pronášené šéfkuchařem Zdeňkem Pohlreichem, nahradí nová reality show Na nože! "(Pohlreich) bude stejně zlý jako v Ano, šéfe! a bude používat stejně barvitou češtinu," slíbil divákům programový ředitel Primy Gordon Lovitt. Pokračovat budou i pořady S Italem v kuchyni a Prostřeno! Důležité místo v programu Primy budou nadále zaujímat české seriály. Kromě premiérové třetí a současně závěrečné řady seriálu Přešlapy televize chystá novinku nazvanou Cesty domů. Rodinnou ságu o nepřátelství dvou rodin na život a na smrt právě dnes začíná natáčet režisér Jiří Adamec například s Miroslavem Etzlerem a Janem Dolanským. Zázraky života, s nimiž Prima přišla na jaře, se na obrazovky v nové řadě vrátí až příští rok.

Adamec se rovněž ujme režie pořadu Hádej, kdo jsem! Na obrazovky Primy se po odmlce vrátí Jiří Krampol se zábavným pořadem Nikdo není dokonalý; zábavné scénky nabídne nový pořad Skečbar se Zdeňkem Izerem a Nelou Boudovou.

Třetí řadou bude pokračovat pořad Hledá se táta a máma; naopak novinkou je série Soukromá dramata zaměřená na "intimní publicistiku". Životy známých i neznámých lidí bude diváky provázet reportér Janek Kroupa.

Prima také na podzim v premiéře nabídne televizním divákům tři české celovečerní snímky - Ulovit miliardáře, T.M.A. a Líbáš jako bůh.

Podle statistik sledovanosti zveřejněných Asociací televizních organizací (ATO) a společností Mediaresearch se z hlediska podílu na sledovanosti Prima v červnu umístila s 15,4 procenty na třetí příčce. Žebříček vedla Nova s 33 procenty před ČT1 s 16,8 procenta. Kanál Prima Cool se s 2,4 procenta umístil na desáté pozici.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví
Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví

Obézních dětí přibývá. Přispívá k tomu současný životní styl, ve kterém chybí pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu. Tyto děti jsou pak náchylnější k různým nemocem a často trpí i jejich psychika.