28. prosince 2014 7:39 Lidovky.cz > Byznys > Média

Útok na PlayStation vyšetřuje FBI. Herní fanoušci ztrácí trpělivost

Nová herní konzole Playstation 4 na výstavě Gamecon. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová herní konzole Playstation 4 na výstavě Gamecon. | foto: Reuters

BOSTON Japonská společnost Sony pracovala v sobotu třetí den na plném obnovení síťového systému pro herní konzoly PlayStation (PSN), který o Vánocích napadli hackeři. Útok začal vyšetřovat americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

K odpovědnosti za narušení internetových služeb se už ve čtvrtek přihlásila hackerská skupina Lizard Squad, „O případu PlayStation od Sony víme a vyšetřujeme jej,“ sdělila agentuře Reuters mluvčí FBI Jenny Shearerová. Další podrobnosti nesdělila.

ČTĚTE VÍCE:

Sony mezitím sdělila, že útok zabránil některým zákazníkům, kteří dostali PSN jako vánoční dárek, aby ji používali na síti, která umožňuje uživatelům hrát proti hráčům po celém světě.

„Pokud jste dostali PlayStation v době svátků a nemůžete se přihlásit na síť, jde o dočasný problém, a není způsoben vaším přístrojem,“ uvedla na americkém blogu PlayStationu zástupkyně Sony Catherine Jensenová.

Nervózní hráči

Někteří hráči už na blogu vyjádřili nelibost nad výpadkem. „Tři dny bez PSN. To je absurdní,“ napsal jeden z nich. Jensenová na stížnosti odpověděla, že inženýři firmy „pracují na co nejrychlejším obnovení služby“. Později sdělila, že někteří zákazníci již mají přístup obnoven, odmítla ale uvést, kolika z 56 milionů uživatelů PSN se útok dotkl.

Skupina Lizard Squad spolu s PSN napadla ve čtvrtek i síťový systém konzoly Xbox od Microsoftu, americká firma ale problém rychle vyřešila. Skupina na PSN zaútočila už počátkem prosince a v srpnu.

Terčem hackerského útoku se nedávno staly také počítačové systémy filmového studia Sony Pictures Entertainment, což FBI vyhodnotila jako útok organizovaný Severní Koreou.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!