Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 18 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

'Připadáte si jako kráva? Najděte si gay kamaráda'

Upoutávka na Prague Pride pro heterosexuální ženy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Upoutávka na Prague Pride pro heterosexuální ženy | foto: Lidovky.cz

PRAHA Sociálními sítěmi se šíří nový videoklip, který zve ženy na festival tolerance Prague Pride. Pozvánka zoufalým ženám akci doporučuje s tím, že na ní mohou najít homosexuálního kamaráda.

"Připadáte si občas jako kráva?" ptá se na začátku klipu mužský hlas. Na pozadí divák sleduje běžný den nešťastné ženy, které se nic nedaří. "Cítíte se osamělá, tlustá, máte pocit, že jste neatraktivní, zbytečná?"

Odpověď přijde zakrátko: "... to protože ještě nemáte svého buzeranta!" Hrdinka klipu se náhle octne uprostřed tancujícího mužského páru a překypuje štěstím.

"Homosexuální kamarády doporučuje devět z deseti  heterosexuálních manželů!" zní na konci videopozvánky na festival Prague Pride.

Minutovou upoutávku na festival napsal a zrežíroval Daniel Kupšovský. V úterý ji umístil na sociální síť Facebook, kde se začala masově šířit. Na festival tolerance zve klip heterosexuální ženy, protože svým programem je otevřen nejenom homosexuálům, ale celé veřejnosti

Anketa

Je správné, že pražský primátor dal záštitu pochodu homosexuálů Prague Pride?

Ano 8226
Ne 13857
Je mi to jedno 1667

Pražský pochod homosexuálů a příslušníků dalších sexuálních menšin zakončí 13. srpna pětidenní festival Prague Pride, pořádaný platformou PROUD, která chce bojovat za práva homosexuálů či transsexuálů. Průvod se bude řadit od 12:00 na náměstí Republiky, odkud vyrazí ke Střeleckému ostrovu.

"NÁTLAKOVÁ AKCE DEVIANTŮ"

Prezident Václav Klaus naslouchá svému vicekancléřovi Petru Hájkovi.Vlnu protestů proti prvnímu pražskému "pochodu hrdosti" spustil minulý týden prezidentův vicekancléř Petr Hájek. Průvod, který je součástí festivalu s koncerty, večírky či procházkami starou Prahou, označil za nátlakovou akci a politickou demonstraci pokřiveného hodnotového světa.

O homosexuálech psal jako o "deviantních spoluobčanech" a kritizoval pražského primátora Bohuslava Svobodu (ODS) za záštitu nad akcí.

Za Hájka se postavil prezident Václav Klaus. Slovo deviace považuje za "hodnotově neutrální". Karneval podle něj není projevem homosexuality, ale homosexualismu, kterého se prezident velmi obává.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!