19. září 2015 8:30 Lidovky.cz > Byznys > Média

Prodám nevěstu, zn. poklidí. Bohatým mužům se vyplatí nakupovat lásku

Věrná láska nezná hranic. Bohatým mužům se ji vyplatí nakupovat v zemích... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Věrná láska nezná hranic. Bohatým mužům se ji vyplatí nakupovat v zemích... | foto: Lela GeislerováLidové noviny

Miliardový byznys s prodejem žen do otroctví se zdejších nevěst týkat nemusí. Dojem, že se feminismem nezkažené Češky dají ovládat kreditní kartou a cizím přízvukem, je však jemnější variantou téhož.

Poznejte tajemného cizince, který vás unese do světa, jaký jste dosud neznala, nabízejí ženám. Poznejte matku svých dětí, která vás bude okouzlovat půvabem a smířlivou povahou, slibují mužům. Oba sňatkuchtivé tábory spojuje představa, že na obchodu s manželstvím není nic v nepořádku. První dojmy ostatně k obezřetnosti nevybízejí: „Našimi klienty jsou muži na úrovni z ciziny. Jedná se převážně o příslušníky vyšší sociální třídy, například majitele firem, manažery, profesionály. Pánové ze západního světa a amerického kontinentu, kteří se zajímají o české ženy, jsou v kontaktu s naším zahraničním partnerem, jenž se stará o kvalitu těchto zájemců. Pánové se s českými ženami seznamují primárně za účelem navázání celoživotního vztahu,“ stojí na stránkách české agentury Flying Hearts, provozovaných na doméně Cizinec.cz.

Tón, jaký agentura volí, aby přiblížila výhody propojování světa pánů v kvalitních oblecích a českých dam, jejichž výstavka není neregistrovaným členům přístupná, patří v rámci trhu k decentnějším. Co je špatného na tom, vysvítá mezi řádky, hledat muže, s nímž by žena či dívka mohla sdílet vášeň pro četbu Chaucera či Goetha v originále? Nic, samozřejmě. Pokud takovou ženu či dívku nezarazí, že „pro ženy je tato služba zdarma, náklady na celý proces seznámení hradí pánové, kteří přilétají do Prahy, aby měli příležitost je osobně poznat“.

Pohádka o emancipovaných Češkách, které mají potíž najít partnera, jenž by měl pochopení pro jejich samostatnost nebo touhu po noblese, bere za své záhy. Od konzervativně působících Flying Hearts, řízených někdejší českou vicemiss Gabrielou Justinovou, stačí sejít o jednu třídu níž a začíst se do prodejní řeči, jakou českým a slovenským ženám připravila internetová Evropská seznamka. Ze světa gentlemanů, kteří se díky finančnímu zázemí „nemusejí omezovat jen na svůj stát“, a tajemných půvabů slovanských žen odcházíme do tržnice posttotalitního okresního města, které ustrnulo v 90. letech, ale jeho obyvatelé naději na vykoupení na Západ ještě nevzdali. Naopak: zabydlují se v ní další generace.

V sobotní Orientaci Lidových novin:

Opomíjený filozof Eugen Fink - Dvě výročí jsou letos spjata s osobností filozofa Eugena Finka (1905–1975). Ačkoliv je tento německý myslitel a dlouholetý přítel Jana Patočky odsunut – co se týče pozornosti mu věnované – poněkud stranou, objevují se u něj témata aktuální dodnes.

Letiště Schönefeld: německá Blanka - Brzy to bude dvacet pět let, co se začalo s plánováním nového berlínského letiště v Schönefeldu. Z původně očekávané miliardy, dvou miliard, dvou a půl miliardy eur už je dneska pět nebo šest... A termín zprovoznění se asi zase bude odkládat – už popáté.

Migranti jsou plodem kolonialismu - Německo a Francie stále hlasitěji volají po evropské solidaritě. Chtějí, aby jim ostatní země pomohly zvládnout uprchlickou vlnu. Lze to pochopit, je ovšem třeba také říci: tím, kdo všechno tohle zavinil, jste vy a vaše koloniální minulost. Sklízíte jen plody toho, co jste zasévaly.

Zázraky v zemi osamělé hvězdy - Na první pohled není americký Texas zrovna synonymem ráje. Věčně rozpálená prašná rovina, nekonečná pole, mnohasethlavá stáda krav... Přesto se stal v poslední době nejpřitažlivějším státem unie, stěhují se sem statisíce Američanů a nešetří superlativy. Pohled do statistik odhaluje proč – „stát osamělé hvězdy“ s minimálními daněmi a regulacemi vytváří stovky tisíc pracovních míst a hospodářsky roste tempem, o jakém se ostatní ani neodvažují snít.

Zuzana Válková, Lidové noviny

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...