Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Provozovatel sítě Novy dostane pokutu. Stanice nepřešla na analog včas

Televize - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Televize - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Ve sporu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) a komerční televize Nova ohledně nedodržení termínů vypnutí analogového signálu padne první pokuta. Podle informací dnešního deníku E15 regulátor udělí pokutu Českým Radiokomunikacím (ČRa), provozovateli digitální sítě 2, ve které Nova vysílá.

"Radiokomunikacím budou vyměřeny poplatky v souladu s nařízením vlády 162/2008, to znamená, že se zvýší třicetkrát," řekl deníku předseda rady ČTÚ Pavel Dvořák.

Ve sporu jde o to, že Nova pokračovala ve vysílání analogového televizního signálu z vysílačů Sušice9 a Klatovy 6, přestože vládní Technický plán přechodu na digitální vysílání (TPP) stanovil vypnutí na 28. února.

Podle listu je pravděpodobné, že ČRa zvýšené náklady - dle odhadu stovky tisíc až miliony korun - přenesou na Novu. Radiokomunikace totiž jednotlivé oblasti analogu vypínají na základě pokynů televizí.

ČRa situaci nechtěly komentovat. "Zatím jsme neobdrželi rozhodnutí ČTÚ," sdělila mluvčí ČRa Marie Fianová. Nova deníku zaslala obecné vyjádření.

"Dodržujeme Technický plán přechodu tak, jak byl schválen, a postupujeme podle platného TPP od začátku procesu přechodu na digitální televizní vysílání," uvedla Nova.

Pokud by Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) dospěla k závěru, že Nova porušuje Technický plán přechodu, mohla by jí ve správním řízení i odebrat licenci ke kanálu Nova Cinema. Souhlas s TPP a termíny byly základní podmínkou pro udělení licence. RRTV zatím na posledním zasedání před dvěma týdny nezahájila příslušné řízení, napsal E15.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker
Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker

Vyzkoušejte s námi lahodný, bezlepkový tapiokových puding Dr. Oetker. Stačí se zaregistrovat jako testerka a do komentářů odpovědět na otázku.