Pátek 21. února 2020svátek má Lenka 5 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Playboy přiznal chybu. Vrátí od příštího čísla na stránky nahé ženy

Pamela Andersonová v Playboyi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pamela Andersonová v Playboyi | foto: Reuters

LOS ANGELES Magazín pro muže Playboy se po letech opět navrátil ke své „identitě“ a kořenům. V plánu má vrátit na své stránky odhalující se ženy. Rozhodl o tom syn Hugha Hefnera, který po svém otci převzal v časopisu kormidlo. Původně nahotu z hlavních stran časopisu odstranil. Snažil se tak zvýšit příjmy z reklamy.

Titulkem „Naked is Normal“ (Nahota je normální) časopis v pondělí veřejně oznámil, že plánuje od březnovo-dubnové edice navrátit nahotu na své titulní strany.

13.února 2017 v 16:00, příspěvek archivován: 14.února 2017 v 18:40

Our March/April 2017 cover #NakedIsNormal https://t.co/FhCkcmnV0S https://t.co/WSxMElDa94

Mnoho lidí prý podle Coopera Hefnera, syna zakladatele Hugha Hefnera, správně neporozumělo původní filozofii Playboye, uvedl deník The Guardian. „Má podporovat zdravou konverzaci o sexu a také povzbudit o něm dialog.“

The Guardian rovněž uvedl, že podle Hefnera nový způsob zobrazování nahoty bude střídmý a přesně k takovému dialogu dopomůže. Na stránkách Playboye se odhalí ženské pozadí a poprsí, ale nikoli druh nahoty, který se v magazínu po většinu své 63leté existence vyskytoval.

Pamela Andersonová v Playboyi
Pilotní výtisk časopisu proslavila tehdy ještě nepříliš známá filmová hvězdička...

„Budu první, kdo přizná, že způsob, jakým časopis zobrazoval nahotu byl zastaralý, ale to neznamená, že problém byla samotná nahota, protože nebyla,“ řekl ve svém prohlášení šéfeditor Cooper Hefner. „Dnes se vracíme ke svojí identitě, dnes získáváme zpět to, kým doopravdy jsme,“ doplnil Hefner.

Vedoucí časopisu Playboy, založený roku 1953, se před více jak rokem rozhodl odstranit nahá těla žen ze svých stránek. „Tehdy se zdálo, že jsou takové obrazy nahoty zastaralé vzhledem k nepřebernému množství pornografie, volně dostupné na internetu.“

Náklad časopisu Playboy klesl od roku 1975 z 5,6 milionů na 800 tisíc výtisků v posledních letech. Časopis v bývalých letech rovněž podléhal tlaku ze strany žen, které nacházely nahé zobrazení ženského těla urážlivé a ponižující.

Cooper Hefner v pondělí uvedl, že časopis navrátí do praxe některé z dalších prvků, mezi nimiž jsou i „Vtipy z párty“ nebo „Filozofie Playboye“, který se naposledy v magazínu objevily v roce 1960. Deník The Guardian mluví o „vintage střípcích“, které se nazpět navrátí na stránky Playboye.

Řekl, že tohle rozhodnutí je odrazem toho, jak zpátky naleznout cestu k jeho generaci a generacím dalším. Blížící se změny mají zajistit co nejlepší spojení s takovou generací, míní Hefner.

Premium

Unikátní test čtyř typů motorů: Elektromobil se nevyplatí, vede klasika

Test 4 ruzných typů motorů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

O elektromobilitě se hodně mluví, ale v běžném provozu se takové auto nevyplatí. Jak je na tom hybrid oproti benzinu a...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...