Středa 30. září 2020svátek má Jeroným, Ráchel 7 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Rada ČT prověří financování pořadů. Posvítí si i na seriály

Česká televize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Části členů Rady České televize (ČT) se nelíbí objem peněz, které ČT dává na výrobu některých pořadů. Od dozorčí komise Rady ČT chtějí informace, zda by se tyto pořady nedaly vyrábět efektivněji.

Píše to páteční vydání deníku E15. Radní rovněž zajímá, zda některé externí produkce nedostávají od ČT příliš mnoho zakázek. Vedení ČT bude muset komisi na základě zákona o České televizi požadované údaje poskytnout, zatím není stanoven termín, kdy by se tak mělo stát.

"Dozorčí komisi jsem poslala žádost o informace k cenám a nákladům na výrobu seriálu Vyprávěj a dalších, dále na filmy a pořady jako například Krotitelé dluhů," uvedla radní Dana Makrlíková.

Makrlíková podle listu nejdříve detailní čísla žádala přímo po managementu ČT. Ten se však zveřejnění bránil s odkazem na uzavřené obchodní smlouvy a možnou nahrávku konkurenčním stanicím. "Ze smlouvy mezi ČT a herci či producenty nemohu zveřejňovat přesné částky, je to dohoda mezi dvěma stranami," řekl ředitel výroby ČT Václav Myslík. Podle E15 však komisi Rady ČT vedení televize údaje poskytnout musí.

Podle schváleného rozpočtu na rok 2010 investuje management Jiřího Janečka letos do výroby pořadů 2,17 miliardy korun, o 25 milionů více než loni. Makrlíkové se toto číslo nezdálo již při schvalování rozpočtu v lednu a jako jediná z radních pro návrh nehlasovala.

Úspěšný retroseriál Vyprávěj pro Českou televizi vyrábí produkční společnost Dramedy Production. Přesná částka na jeden díl je tajemství, podle odhadů se může pohybovat přes tři miliony korun v externích nákladech pro ČT.

,

Pastrňák i Kvitová. Sportovní hvězdy skupují v Praze luxusní nemovitosti

David Pastrňák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Rezidence na Smíchově, byty v Karlíně nebo na Vinohradech. To je jen malý výčet nemovitostí, které vlastní české...

Doba prsatá. Odhalená ňadra jako důkaz měnícího se světa kolem nás

Na ženská ňadra je možné nahlížet z mnoha úhlů pohledu, biologického,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Až se teď v létě vydáte k vodě, rozhlédněte se kolem sebe. Jedním z dokladů změn světa kolem nás jsou proměny vzhledu...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Fincentrum & Swiss Life Select a.s.
Obchodník po telefonu ve švýcarské finanční skupině Swiss Life

Fincentrum & Swiss Life Select a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč